W Chełmnie pojawiły się dwie stacje naprawcze dla rowerów

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Mieszkańcy Chełmna mogą już korzystać z dwóch stacji naprawczych, które pojawiły się w mieście. Jedna z nich stanęła przed Urzędem Miasta Chełmna, a druga na chełmińskim rynku.

Ulokowanie na terenie Chełmna samoobsługowych stacji naprawczych to jeden z wyników przeprowadzonych konsultacji społecznych pn. „Umeblujmy wspólnie miasto”. Mieszkańcy w ramach konsultacji sygnalizowali, jakich elementów małej architektury w mieście brakuje. Stacje naprawcze były jednym z nich. 

REKLAMA

– Od momentu pojawienia się stacji docierają do nas pozytywne głosy mieszkańców. Mamy nadzieję, że stacje będą im służyć, choć awarii życzymy jak najmniej. Cieszy jednak możliwość szybkiej naprawy roweru w terenie. Stacje naprawcze to nie tylko wsparcie dla rowerzystek i rowerzystów, ale również dla rodziców małych dzieci korzystających z wózka czy poruszających się na wózku osób z niepełnosprawnością – komentuje Artur Mikiewicz, burmistrz miasta Chełmna.

Realizując postulaty mieszkańców, zgłaszane w ramach konsultacji, miasto zakupiło także nowe ławki, donice z drzewami na ul. Grudziądzką, kosze na śmieci oraz stoły do gry w szachy i chińczyka – z tych ostatnich będzie można korzystać już niebawem. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *