W Centrum Edukacji Dorosłych trwa nabór do szkół policealnych

Materiały partnera
Fot. CED

Posiadasz średnie wykształcenie i chciałbyś podjąć lepszą pracę? Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach, po których szybciej zdobędziesz wymarzony zawód. Nie posiadasz dyplomu ukończenia szkoły licealnej lub technikum? Nic straconego. Zapisz się na kwalifikacyjne kursy zawodowe. 

– Kwalifikacyjne kursy zawodowe to wciąż zbyt mało rozpowszechniona forma kształcenia – mówi Teresa Synik, dyrektor Centrum Edukacji Dorosłych. – Taka nauka umożliwia osobom bez średniego wykształcenia uzupełnienie posiadanej wiedzy, a także zdobycie nowego zawodu. Oferujemy kursy, które w krótkim czasie przygotują kandydata na stanowisko wymagające konkretnych umiejętności praktycznych. Ze względu na bieżące potrzeby rynku pracy warto zainteresować się kierunkami medycznymi.

Nauka, zarówno w ramach kwalifikacyjnego kursu zawodowego, jak i szkoły policealnej, trwa rok. Zajęcia odbywają się przez dwa dni co dwa tygodnie lub co tydzień.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. W utrzymanie najwyższej jakości życia osób starszych zaangażowane są przede wszystkim ich rodziny. Ukończenie kierunku opiekun medyczny pozwala nie tylko na oszczędność środków finansowych, ale przede wszystkim na znaczne zwiększenie jakości opieki nad potrzebującym członkiem rodziny.

Zdobycie zawodu opiekuna medycznego to nie tylko szansa pomocy osobie bliskiej czy znalezienia pracy w konkretnej placówce. Ze względu na swoje obowiązki wielu członków rodzin nie jest w stanie zapewnić opieki bliskim. Założenie własnej działalności pozwoli świadczyć komercyjne usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze w sektorze opieki prywatnej.

W branży medycznej wciąż zaś wzrasta zapotrzebowanie na techników masażystów.

Nauka na tym kierunku trwa dwa lata. Zajęcia odbywają się w ramach szkoły policealnej w trybie stacjonarnym – przez 3 dni w tygodniu, jednak plan zajęć skonstruowany jest w sposób, który umożliwia słuchaczom pogodzenie nauki z pracą zawodową.

Zarówno kierunek opiekun medyczny, jak i technik masażysta kończy się przystąpieniem do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uzyskany dyplom jest dokumentem uznawanym na całym terytorium Unii Europejskiej. Dodatkowo absolwent otrzymuje suplement do dyplomu wydawany w języku angielskim.

– Jesteśmy przekonani o tym, że zawód technika masażysty i opiekuna medycznego to zawody przyszłości – mówi Teresa Synik. – Fakt, że już niedługo seniorzy będą stanowili jedną czwartą społeczeństwa, nie pozostawia wątpliwości co do zapotrzebowania na pracowników w sektorze rehabilitacji i opieki. Nasze pracownie są na bardzo wysokim poziomie, co przedkłada się na zdawalność na egzaminie końcowym.

W siedzibie placówki, przy Szosie Chełmińskiej 70, działa także Policealne Studium Centrum Edukacji Dorosłych. W ofercie znajdziemy tu szereg kierunków o profilach innych niż medyczny, takich jak technik administracji, technik archiwista, technik bhp czy ochrony fizycznej osób i mienia.

Szkoła posiada także bardzo duży wybór kwalifikacyjnych kursów zawodowych, m.in. technik informatyk, technik programista czy technik rachunkowości.

Kształcenie w Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu jest potwierdzone 22-letnim doświadczeniem, bezpłatne i dostępne dla każdego.

Chcesz rozpocząć naukę już we wrześniu? Skontaktuj się z pracownikiem, który przedstawi ci szczegółową ofertę, pokaże sale dydaktyczne oraz pomoże przy zapisie na wybrany kierunek. 

Szczegółowe informacje uzyskać można na stronie www.ced.edu.pl, dzwoniąc pod nr tel. (56) 659 66 86 lub w siedzibie CED przy ul. Chełmińskiej 70 w Toruniu.

1 thought on “W Centrum Edukacji Dorosłych trwa nabór do szkół policealnych

  1. Jeśli chodzi o pracę w zawodzie to najlepiej sprawdzają się szkoły policealne z ciekawym programem nauczania, który przy okazji pozwala żyć, a nie marnować wiele czasu na zajęciach. Ja robiłam swój dyplom w Studium Zawodów Medycznych i Społecznych i to był super udany czas dla mnie, zdobyłam dużo doświadczenia przede wszystkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *