W byłej stadninie w gminie Lubicz policjanci namierzyli plantację marihuany

112 Box1 Fotogalerie Lubicz Wiadomości
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

W gminie Lubicz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlikwidowali plantację marihuany, która powstała w byłej stadninie. Do policyjnego aresztu trafiła 40-latka i jej 22-letni syn.

Plantacja marihuany została zorganizowana na terenie byłej stadniny w gminie Lubicz. Na jej trop wpadli policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

REKLAMA

– Wszystko pozornie wyglądało tak, jakby policjanci łatwo namierzyli niezbyt dużą ilość krzaków – relacjonuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. – Wokół domu i pomieszczeń gospodarskich rosły rośliny konopi, inne posadzono w specjalnych plastikowych pojemnikach z odciętą górą. Jednak policjanci nie zadowolili się tym znaleziskiem i dokładnie sprawdzili także wnętrza licznych budynków.

W jednym z obiektów, wyglądających jak mieszkanie, w tylnej części znajdowała się kotłownia, w której stała szafa. Po dokładnym sprawdzeniu policjanci zauważyli, że przez nią właśnie wchodzi się do kolejnego pomieszczenia, w którym zorganizowano kompletnie wyposażoną plantację marihuany z roślinami w różnej fazie wzrostu. Były tam wyciągi z filtrami, nawilżacze, wentylatory, a nawet zapiski pomocne do tej specyficznej uprawy.

W innym pomieszczeniu, położonym w pobliżu kotłowi, urządzono „normalny” pokój. W nim także była szafa. I jak się okazało przez nią także wchodziło się do kolejnego ukrytego pokoju, w którym policjanci znaleźli następną plantację urządzoną dokładnie tak, jak ta za kotłownią.

Ostatecznie zabezpieczono łącznie ponad 600 roślin konopi indyjskich, a do policyjnego aresztu trafiła 40-latka i jej 22-letni syn. Oboje usłyszeli prokuratorskie zarzuty zorganizowania w celach zarobkowych nielegalnej plantacji i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Oboje też, na wniosek prokuratora, trafili do aresztu na trzy miesiące. Grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *