„Uwolnij emocje – pokaż siebie”- rusza projekt chełmżyńskiej biblioteki

Box2 Chełmża
Fot. Łukasz Piecyk

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży zaprasza do udziału w projekcie „Uwolnij emocje – pokaż siebie”. Inicjatywa skierowana jest do kobiet, które mają za sobą zmagania z chorobami nowotworowymi. Spotkania mają pomóc w poradzeniu sobie ze skutkami choroby.

W ramach organizowanych warsztatów odbędzie się m.in. cykl spotkań z lekarzem i psychologiem, co przełożyć się ma na wzbudzenie pewności siebie wśród kobiet chorych na raka piersi lub też inne rodzaje nowotworów. Uczestniczki w ramach zajęć będą miały okazję do zetknięcia się z różnymi formami aktywności, czy to z zakresu kultury, sztuki, czy też zdrowia. Dowiedzą się m.in., jak zadbać o swoje piękno po przebytej chorobie, dowiedzą się też więcej o podróżowaniu, mediach społecznościowych i pielęgnacji ciała domowymi sposobami, w ramach cyklu spotkań „Podróże, media i kosmetyka”. Będą uczestniczyć także w warsztatach plastycznych „Sztuka na zdrowie”. 

REKLAMA

W planach również wycieczka do Bydgoszczy, mająca zachęcać do wyjścia z domu, zwłaszcza kobiety, które mają problem z poradzeniem sobie ze swoją sytuacją życiową. Wśród przygotowanych warsztatów znajdą się także te z zakresu fotografii, podczas których będzie można nauczyć się obsługi aparatu, poznać techniki wykonywania zdjęć i nauczyć się wyrażać siebie i swoje emocje za pomocą fotografii. Natomiast w trakcie spotkań filmowych kobiety dowiedzą się więcej o historii Chełmży i okolicy, a także zwiedzą chełmżyńską konkatedrę Św. Trójcy. Odbędą się także pokazy filmów autorstwa Towarzystwa Przyjaciół Chełmży. 

Na zakończenie projektu uczestniczki spotkają się, by podsumować swoje osiągnięcia. Na specjalnej wystawie będą mogły podziwiać prace plastyczne i fotograficzne swojego autorstwa. 

Projekt ruszy już 15 września. Do tego czasu można zgłaszać chęć uczestnictwa. Robić to należy w Dziale Zbiorów Specjalnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Regulamin rekrutacji znaleźć można na stronie internetowej PiMBP w Chełmży. Planowo projekt ma się zakończyć 15 marca przyszłego roku. W trakcie spotkań zachowane zostaną wszelkie przepisy i zalecenia związane z trwającą epidemią koronawirusa. Uczestniczki nie będą więc musiały obawiać się o swoje zdrowie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *