Uwaga! Wypadek w Cierpicach. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]

112 Box1 Wiadomości

W poniedziałek 23 sierpnia krótko po godzinie 12.00 na DK nr 10 w Cierpicach doszło do poważnego wypadku drogowego. Zderzyły się ze sobą trzy pojazdy. Jedna osoba zmarła na miejscu.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformowała, że w wypadku na DK nr 10 w Cierpicach zderzyły się ze sobą samochód osobowy, samochód dostawczy oraz samochód ciężarowy. Na miejsce zadysponowane zostały 4 zastępy Straży Pożarnej, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i pozostałe służby. Ranne zostały cztery osoby, a jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

REKLAMA

Kierowcy muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w tym miejscu. Droga w chwili obecnej jest zablokowana.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych informacji, jakie udało się zebrać policjantom, kierowca busa marki Opel, jadący w kierunku Bydgoszczy, najprawdopodobniej chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu poprzedzającego, który hamował przed nim, nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. Wtedy zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Mercedes Magnum, który jechał z przeciwka, czyli w kierunku Torunia.  Siła zderzenia była tak duża, że bus dodatkowo uderzył w osobowego Fiata Doblo, jadącego za nim – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Policja zakłada, że utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin i kieruje jadących na objazdy przez Inowrocław. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *