Uwaga na drodze! Ślizgawka w całym powiecie od rana!

Box2
Fot. Archiwum oraz Jakub Ławniczak

Synoptycy tym razem się nie pomylili. Warunki na drogach w naszym regionie są od rana bardzo trudne. Kierowcy narzekają na nawierzchnie dróg. Przekonał się o tym także… nasz kierowca rozwożący od świtu ostatnie w tym roku wydanie “Poza Toruń”.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w oficjalnym komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na czwartkowy poranek.

REKLAMA

Tuż po 8 rano w gminie Łysomice w przydrożnym rowie wylądował także nasz kierowca.

Zobaczyłem na poboczu rozbite auto i zacząłem odruchowo hamować. Niestety asfalt był pokryty warstwą lodu. Nie było szans, żeby uniknąć wypadnięcia drogi. Zaliczyłem rów… Dziękuję kierowcy, który się zatrzymał i pomógł mi wyciągnąć auto z rowu. Gazety będą więc na czas! – relacjonuje nasz kierowca, Jakub Ławniczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *