Uwaga kierowcy! Policja ostrzega przed zwierzętami na drogach

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Od początku roku w naszym regionie doszło do 145 zdarzeń drogowych, spowodowanych wtargnięciem zwierzęcia na jezdnię. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wiosną i jesienią. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, jak zachować się w przypadku kolizji.

Na terenie powiatu toruńskiego od początku roku doszło do 145 zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt dzikich, gospodarskich i domowych. To groźne sytuacje zarówno dla samego zwierzęcia, jak i kierowcy oraz jego współpasażerów.

REKLAMA

Zdarza się, że zwierzę ginie lub jest poważnie ranne, a uderzenie prowadzi do poważnych uszkodzeń samochodu. Kierowcy widząc w ostatniej chwili zwierzę, które pojawiło się na jezdni, wykonują często gwałtowne manewry, doprowadzając do wypadnięcia z jezdni lub uderzenia w inne pojazdy bądź bariery energochłonne – informuje asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Zwierzęta pojawiają się na drogach najczęściej po zmroku, zwabione światłami. Policjanci apelują o ostrożność. Przypominają też, aby w razie kolizji ze zwierzęciem zabezpieczyć miejsce zdarzenia, czyli zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy. 

Pamiętajmy o tym, by samemu nie przemieszczać lub usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać, bo może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować – dodaje asp. Wojciech Chrostowski.

O zdarzeniu trzeba natychmiast powiadomić służby.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *