Uwaga, kierowcy! Autostrada A1 zamknięta z powodu ćwiczeń

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka Województwo
fot. Łukasz Piecyk

Dziś (25 kwietnia) od godz. 8 do 15 będzie zamknięta autostrada A1 na odcinku od węzła Włocławek Północ do węzła Ciechocinek (w kierunku Gdańska). Utrudnienia mają związek z ćwiczeniami ratowniczymi “Autostrada 2019”.

Choć ćwiczenia ratownicze “Autostrada 2019” rozpoczną się o godz. 11, już od godz. 8 nieczynny jest odcinek A1 między węzłami Włocławek Północ a Ciechocinek w kierunku Gdańska. Dzisiejsze ćwiczenia organizuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

REKLAMA

W organizacji ćwiczeń biorą też udział: bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Operator Autostrady A1 oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

– Państwowa Straż Pożarna wspólnie innymi służbami i instytucjami sprawdzi swoje przygotowanie do prowadzenia działań ratowniczych na autostradzie A1 w okolicy Miejsca Obsługi Podróżnych Kałęczynek (kierunek Gdańsk) – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Jak wyglądają objazdy? Od godz. 8 do 15 ruch w kierunku Gdańska będzie kierowany równoległą do A1 drogą krajową nr 91. W kierunku Łodzi zaś – w godz. 11-15 ruch będzie prowadzony przez Miejsce Obsługi Podróżnych Kałęczynek.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *