Usiłowanie zabójstwa. Do sądu wpłynął akt oskarżenia

112 Box1 Chełmża Wiadomości
Budynek kolejowy na Dworcowej w Chełmży. Fot. Łukasz Piecyk

Prokuratura Okręgowa w Toruniu poinformowała, że kilka dni temu wpłynął do sądu akt oskarżenia przeciwko Adrianowi K. z Chełmży. W czerwcu zeszłego roku bestialsko pobił on i wielokrotnie zgwałcił swoją byłą partnerkę. Od tamtego czasu przebywał w areszcie. Teraz grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Dramat mieszkanki Chełmży poruszył opinię publiczną w czerwcu 2019 roku. W opuszczonym budynku dworca PKP uwięził ją były partner. Adrian K. był w tamtym czasie już kilkukrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Po tym, jak dowiedział się, że jego partnerka chce odejść – usiłował pozbawić ją życia. Ze szczególnym okrucieństwem. Boleśnie ją pobił, przypalał ciało papierosem, ranił ją śrubokrętem, kopał w brzuch, a na koniec – zgwałcił.

REKLAMA

Charakter obrażeń wskazywał, że podejrzany działał z dużą siłą i agresywnością – informował Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy prokuratury.

Kobiecie na szczęście udało się uciec. Sprawcę aresztowano. Teraz do sądu został skierowany przeciw niemu akt oskarżenia. Adrian K. czeka na wyrok. Grozi mu 12 lub 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *