Urząd gminy w Czernikowie i podległe mu jednostki ograniczają dostęp interesantów

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Czernikowo

Epidemia przybiera na sile, a od soboty 24 października cała Polska objęta została czerwoną strefą. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Urząd Gminy Czernikowo i podległe mu jednostki wprowadziły ograniczenia w funkcjonowaniu.

Na chwilę obecną na terenie gminy Czernikowo jest 18 osób chorych na COVID-19, przebywających w izolacji domowej oraz 30 osób na kwarantannie. Wszyscy mieszkańcy muszą przestrzegać restrykcyjnych wytycznych, obwiązujących w czerwonych strefach. Chodzi m.in. o noszenie maseczek w miejscach publicznych, ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę i do 1 osoby na 7 m2 w kościołach. Obowiązuje zakaz organizowania uroczystości okolicznościowych, wydarzenia sportowe mogą się odbywać bez udziału publiczności, a w środkach komunikacji publicznej może być zajętych maks. 50 proc. miejsc siedzących.

REKLAMA

Apeluję o utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk i ich dezynfekowanie, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Proszę także o empatię wobec zakażonych osób i poszanowanie prywatności osób przebywających w kwarantannie – apeluje Tomasz Krasicki, wójt gminy Czernikowo.

Na chwilę obecną wszystkie placówki oświatowe w gminie Czernikowo funkcjonują w trybie stacjonarnym, a od 19 października szkoły ponadpodstawowe przeszły na nauczanie zdalne. Ograniczenia wprowadzono w funkcjonowaniu Urzędu Gminy, aby zminimalizować bezpośredni kontakt interesantów z pracownikami. Mieszkańcy mogą swoje sprawy załatwiać telefonicznie, mailowo, poprzez platformę ePUAP lub tradycyjną pocztą. Dokumenty przesłane do urzędu będą przechodzić 1-dniową kwarantannę. Osobiste przyjście do urzędu możliwe jest tylko w sprawach pilnych. W takich wypadkach konieczne jest zgłoszenie się do punktu podawczego, zakrycie nosa i ust, zdezynfekowanie rąk i podanie swoich danych osobowych.

Zrezygnowano także z bezpośredniej obsługi interesantów w punktach przyjęć, obsługiwanych przez dzielnicowych z komisariatu policji w Dobrzejewicach. Czasowo zawieszono także zajęcia w Klubie Seniora, działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość. Pamiętajmy, że nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności – podkreśla wójt Tomasz Krasicki.

Mieszkańcy, wymagających jakiejkolwiek pomocy w związku z pandemią koronawirusa, mogą kontaktować się z gminą pod nr tel.: 517-372-492.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.