Urząd Gminy Stolno został zamknięty do odwołania. Jak załatwić sprawy?

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W związku z wciąż trwającą epidemią władze gminy Stolno zdecydowały o zamknięciu urzędu. Mieszkańcy proszeni są o załatwianie spraw przez internet lub telefon. Są jednak wyjątki – w niektórych przypadkach możliwe będzie umówienie się z urzędnikami.

Urząd Gminy Stolno nieczynny jest od 4 sierpnia i pozostanie tak do odwołania. Ma to na celu ograniczenie bezpośredniej obsługi interesantów, co z kolei zmniejszy ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Władze gminy zaapelowały do mieszkańców, aby ci wszelkie możliwe sprawy załatwiali drogą elektroniczną lub telefonicznie. 

REKLAMA

Wciąż jednak istnieje możliwość osobistej wizyty w urzędzie. Uprzednio trzeba jednak skontaktować się z jego pracownikami zdalnie. Interesanci są przyjmowani na parterze budynku urzędu, w sprawach wyłącznie niezbędnych. Ich zakres obejmuje w szczególności rejestrację stanu cywilnego, pomoc społeczną czy świadczenie usług komunalnych. Ponadto załatwić osobiście można sprawy dotyczące ewidencji ludności i dowodów osobistych, a także ochrony środowiska i administracji architektoniczno-budowlanej.

Przed budynkiem urzędu postawiona została urna, do której wrzucać można kierowane do władz gminy pisma oraz inne dokumenty. Korespondencję do urzędu można dostarczać również pocztą lub mailowo pod adres sekretariat@stolno.com.pl. Gotowe dokumenty odebrać można tylko w wyjątkowych sytuacjach, a i tutaj konieczny jest uprzedni kontakt z urzędnikami. Potrzebne numery telefonów znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Stolno, pod adresem www.bip.stolno.com.pl. Również tam dostępne są formularze oraz instrukcje dotyczące konkretnych spraw. Jeśli nie znajdą się tam potrzebne informacje, należy skontaktować się bezpośrednio z urzędnikami.

W przypadku, gdy chcemy dokonać opłat (np. za wodę i ścieki), również musimy zrobić to elektronicznie. Przelewy wykonać trzeba na numery kont podane w decyzjach i zawiadomieniach. 

Zamknięcie urzędu może nieco utrudniać mieszkańcom załatwianie spraw, ale zwiększy jednocześnie poziom bezpieczeństwa. W skali kraju padają kolejne rekordy zakażeń, dlatego działania zmniejszające ryzyko kolejnych zachorowań są niezbędne w walce z pandemią.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *