Urodziny SP2 w Chełmży online. Jak wyglądało Święto Szkoły?

Box2 Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmży świętowała niedawno swoje 122. urodziny. Z uwagi na trwającą epidemię obchody nie mogły odbyć się tak, jak w poprzednich latach, ale nie przeszkodziło to w zorganizowaniu ciekawych wydarzeń i – tak jak lekcje – uroczystości przeniesione zostały do internetu.

Poniedziałek 16 listopada był wyjątkowym dniem dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2. Wtedy co prawda nie odbywały się lekcje, za to nie zabrakło spotkań – oczywiście online. Cała społeczność szkolna świętowała, pokazując, że nawet w tak trudnym czasie można świętować, wykorzystując możliwości, jakie daje formuła zdalnego nauczania.

REKLAMA

– Pandemia zmusiła nas do zmiany formuły wydarzenia, niemniej chcieliśmy zaangażować wszystkich w spotkania w sieci – mówi Marzanna Matyasik, dyrektorka chełmżyńskiej SP nr 2. – Wychowawcy sprawdzali, czy uczniowie są zalogowani, czy rodzice mają dostęp do kont. W zabawie brali udział wszyscy, wliczając w to nauczycieli, którzy byli także przydzielani do grup.

Zainteresowanie było ogromne – przed ekranami zasiedli odświętnie ubrani, z przygotowanymi emblematami, jak np. logo szkoły, czy też związanymi z tematyką militarną, nawiązującą do patrona szkoły – Wojska Polskiego. Jak wyglądało świętowanie? Nie było to tylko złożenie życzeń, ale też recytacje wierszy i śpiewanie piosenek. A to tylko początek atrakcji. Odbył się także quiz wiedzy o szkole, zorganizowany w konwencji popularnych „Milionerów”, a prawdziwą gratką dla uczniów okazał się szkolny Escape Room. Rozwiązywanie zagadek związanych z historią szkoły z pewnością niejednemu uczniowi sprawiło wiele radości. 

Równie angażujące było inne zadanie, jakie tego dnia postawiono przed młodymi uczestnikami obchodów. Jako że były to 122. urodziny, to właśnie ta liczba stała się jego motywem. Celem było dowolne zaprezentowanie liczby 122 – czy to w układzie z klocków, czy też na plakacie, a nawet w postaci animacji komputerowej. Przy tworzeniu różnych wariacji jedynym ograniczeniem była wyobraźnia. 

– Atmosfera była naprawdę wyjątkowa, a momentami wręcz wzruszająca. Byliśmy w oddali, ale jednocześnie blisko siebie. Jako dyrektor rozmawiałam z rodzicami i każdy akcentował, że wszyscy jesteśmy członkami społeczności szkolnej. Cieszymy się, że udało nam się być tego dnia razem – dodaje Marzanna Matyasik. 

Z okazji urodzin zorganizowano także konkurs plastyczny „Nasza szkoła obchodzi 122. urodziny” oraz konkurs literacki o szkole. W tym pierwszym poziom był na tyle wysoki i wyrównany, że jury miało problem z wyborem zwycięzców. Drugi z konkursów dawał uczniom wybór między czterema tematami – opisem budynku, opisem jednego dnia w szkole, a także opowiadaniem twórczym i opowiadaniem z elementami humorystycznymi. Tutaj również wyłonienie zwycięzców nie należało do najłatwiejszych. Zwycięskie prace w obu konkursach obejrzeć można na stronie internetowej szkoły. Również tam znaleźć można galerię zdjęć z obchodów Święta Szkoły. 

Choć w tym roku nie było możliwe bezpośrednie spotkanie w murach placówki, to jednak udało się zorganizować urodziny z prawdziwego zdarzenia. Być może w przyszłym roku, przy okazji 123. urodzin, będzie możliwe ponowne świętowanie z bezpośrednim spotkaniem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *