Uroczyste przekazanie samochodu

Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Pixabay

Najbliższy piątek dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipienku będzie dniem, który długo pozostanie w pamięci. 20 września o godz. 17.00 na placu przed remizą odbędzie się uroczyste przekazanie wozu strażackiego.

Otwarcie nowej strażnicy odbyło się 14 maja 2016 r. Budynek składa się z dwóch boksów garażowych, biura, pomieszczeń sanitarnych i kotłowni, a wzniesiony został w kilka miesięcy. Jednak właśnie wybudowany, nowoczesny obiekt posiadał stary, wysłużony już sprzęt. Do tej pory OSP miało w swoim posiadaniu dwa stare wozy strażackie. Jeden z nich to ponad 40-letni Magirus. 

REKLAMA

Otrzymaliśmy informacje o wymianie wozu w jednostce w Rypinie. Za darmo nasza strażnica dostanie nowszy i dużo lepszy samochód marki Renault. Posiada on pojemność 5 tys. l wody i 500 l piany. Jesteśmy przekonani, że będzie on nam służył przez długie lata – mówi Tomasz Chmarzyński.

Oprócz uroczystego przekazania wozu strażackiego tego dnia zaplanowano wiele atrakcji. Odbędzie się wręczenie podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do otrzymania samochodu. Zaplanowano również poświęcenie auta. Wszyscy chętni będą mieli okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia za kierownicą. Od godz. 18.30 odbędzie się wspólny poczęstunek. Oprócz tortu dla uczestników wydarzenia i zaproszonych gości przygotowano swojskie pierogi, karkówkę, kiełbaskę z ogniska i domowy żurek. Potrawy zapewnia Urząd Gminy w Lisewie. Wydarzenie wspiera także stowarzyszenie Lipnianka. Kobiety przygotują ciasto, słodkie przekąski i kawę. 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano zabawy z animatorami. Dla starszych zaplanowany jest pokaz motocykli żużlowych księdza wikarego, pasjonata motoryzacji. 

Od godz. 19.00 do późnych godzin nocnych do tańca zachęci zespół Happy Four z Torunia. Jest to grupa muzyczna, która w swoim repertuarze ma szeroki zakres utworów od lat 50. do 80. Do tańca zachęci nawet największych przeciwników. Uczestnicy imprezy usłyszą również piosenki biesiadne, góralskie i najnowsze utwory z list przebojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *