Upiecz bułki i weź udział w dożynkowym konkursie

Box2 Gmina Chełmża
Fot. ilustracyjne

Koniec lata dla rolników oznacza zakończenie ciężkiej pracy. Tegoroczne święto plonów w gminie Chełmża odbędzie się 31 sierpnia we wsi Szerokopas. Z tej okazji ogłoszono konkurs.

Podczas dożynek na uczestników każdego roku czeka szereg atrakcji. Występy artystyczne, liczne konkursy z nagrodami, zabawa dla najmłodszych, a także degustacje lokalnych przysmaków.
Centrum Inicjatyw Kulturalnych z gminy Chełmża zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w konkursie na domowe dożynkowe bułki. Jedynym wymogiem jest to, że nie mogą być one przyrządzone na słodko. 

REKLAMA

W jaki sposób można upiec bułeczki? Z ziarnami, na słono, z warzywami… Pomysłów nie brakuje. Gotowe wypieki należy dostarczyć w dniu imprezy do namiotu CIK Gminy Chełmża w godz. 15.00-15.30. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas trwania dożynek w Szerokopasie. Wyboru najsmaczniejszego pieczywa dokona komisja konkursowa, która oceni jego smak i wygląd. Maksymalnie można dostarczyć 5 sztuk bułek. Przyznana zostanie jedna nagroda główna, trzy wyróżnienia, a każdy uczestnik otrzyma nagrodę pocieszenia.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 23 sierpnia pod nr. tel. (56) 637 71 29 lub na e-mail: cik@gminachelmza.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *