Unisław walczy z COVID-19. Radni gminy zrezygnowali ze swoich diet

Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Radni gminy Unisław w zeszłym tygodniu jednogłośnie zrezygnowali ze swoich diet. Natomiast wójt gminy, Jakub Danielewicz, wraz ze swoim zastępcą przekazali część swoich wynagrodzeń na rzecz chełmińskiego szpitala. Deklarują przy tym, że będą to robić dalej.

Decyzja została podjęta podczas ostatniego spotkania wójta z przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Szczeciakiem i wiceprzewodniczącymi Marcinem Kalkowskim i Adamem Mularzem. Spotkanie miało oczywiście formę wideokonferencji, aby zachować wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

REKLAMA

Doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy na terenie naszej gminy wprowadzić elementy Tarczy Antykryzysowej. Zdajemy sobie sprawę, że w wyniku pandemii COVID-19 cierpimy wszyscy, ale przedsiębiorcy cierpią w sposób najbardziej dotkliwy – tłumaczy Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław. – Na spotkaniu padła deklaracja, że trzeba zacząć od siebie.

Efektem dyskusji była decyzja o zrzeczeniu się diet przez radnych do odwołania. Inicjatorami tego pomysłu byli Jarosław Szczeciak, Marcin Kalkowski i Adam Mularz.

Diety nie będą wypłacane i zostaną w budżecie gminy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z epidemią, czyli np. na zakup maseczek dla osób starszych z terenu gminy, płynów odkażających, kombinezonów dla strażaków czy środków ochrony osobistej dla GOPS-u – wymienia Jakub Danielewicz.

Wójt gminy Unisław wraz ze swoim zastępcą Sylwestrem Kurdynowskim zobowiązali się regularnie wpłacać środki finansowe na chełmiński szpital.

Szpital w Chełmnie jest w trudnej sytuacji finansowej i dyrektor placówki zwrócił się do mieszkańców powiatu chełmińskiego o wsparcie – wyjaśnia Jakub Danielewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *