Umowa podpisana. Co się zmieni w krytej pływalni w Chełmży?

Box1 Chełmża Wiadomości
fot. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmży

Budynek krytej pływalni przy ul. Bydgoskiej zostanie docieplony. W planach jest też modernizacja systemu grzewczego. Kiedy ruszą roboty? Czy podczas prac obiekt będzie nieczynny?

21 maja Urząd Miasta Chełmży podpisał umowę na kompleksową modernizacje energetyczną krytej pływalni przy ul. Bydgoskiej 7. Kontrakt z firmą Dom-Plast z Golubia-Dobrzynia opiewa na 1,58 mln zł.

REKLAMA

W ramach tego zadania zaplanowano: docieplenie ścian zewnętrznych i elewacji, wykonanie izolacji termicznej stropodachu, modernizację systemu grzewczego. Powstać tam też kotłownia z pompą ciepła i układem sterowania elektrycznego. Przewidziano też wymianę stolarki budowlanej.

Przedsięwzięcie ma potrwać do połowy października. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Większość prac przypadnie na okres wakacyjny, kiedy – jak co roku – jest przerwa technologiczna, a ratownicy pracują nad jeziorem. Roboty będą prowadzone głównie na zewnątrz i nie zakłócą możliwości korzystania z basenu.

Pływalnia krytą zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmży. Basen ma długość 25 m, szerokość 7,5 m i głębokość od 0,95 do 1,95 m.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *