Umowa na nowy budynek SP ZOZ w Łysomicach podpisana!

Box2 Łysomice Powiat toruński
Fot. materiały prasowe

W Urzędzie Gminy Łysomice podpisano dziś umowę na budowę nowego obiektu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Projekt budynku jest już gotowy. Prace rozpoczną się wkrótce.

Ośrodek będzie miał 1200 m powierzchni użytkowej. W jego skład wejdą gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, pomieszczenia dla dzieci zdrowych oraz chorych oraz sale terapeutyczne. Do dyspozycji pacjentów oddana zostanie także apteka. W planach jest również wybudowanie pomieszczenia dla karetki pogotowia. Na informacje, czy pojazd faktycznie zostanie zakupiony, musimy jeszcze poczekać. Rozmowy w tej sprawie trwają.

REKLAMA

Dotychczasowy SP ZOZ podzielony jest na dwa ośrodki. Dzięki budowie nowego ośrodka usługi będą mogły realizowane być w jednym obiekcie, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych.

SP ZOZ Powstanie na gruncie, który gmina otrzymała w maju 2015 r. od Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy, w formie nieodpłatnego przeniesienia prawa własności, ze ścisłym przeznaczeniem na budowę wspomnianej inwestycji. Koncepcję obiektu zaprojektowała firma Krzywka Studio Agata Krzywka, która już wcześniej współpracowała z samorządem, przygotowując projekty: budynku Urzędu Gminy w Łysomicach oraz budynku wielofunkcyjnego w Lulkowie.

Pozwolenie na budowę SP ZOZ gmina otrzymała w marcu 2018 r.

– Przygotowania proceduralne i dokumentacyjne do budowy nowego ośrodka trwały 3 lata – dodaje Robert Kożuchowski. – Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców. Jak pokazują badania, społeczeństwo się starzeje, a osób zmagających się z chorobami przybywa. Podejmując się budowy nowego ośrodka, chcemy stworzyć miejsce w pełni funkcjonalne i dobrze wyposażone.

Z planowanej inwestycji zadowoleni są również mieszkańcy, którzy podkreślają, że obiekt zlokalizowany w jednym miejscu w znacznym stopniu ułatwi im funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *