Ulgi dla przedsiębiorców z gminy Wielka Nieszawka

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Pixabay

Rada Gminy Wielka Nieszawka 4 maja przegłosowała uchwałę w sprawie ulgi w zakresie podatku od nieruchomości. Skorzystają przedsiębiorcy, którzy najbardziej ucierpieli w związku ze stanem epidemii.

Terminy płatności rat podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec zostały przedłużone do 30 września. Dotyczy to przedsiębiorców, u których nastąpił spadek sprzedaży towarów lub usług, w ujęciu ilościowym lub wartościowym o nie mniej niż 15 proc., obliczony jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy, przypadających w okresie od dnia 1 stycznia 2020 r. w porównaniu do łącznych obrotów z analogicznych 2 kolejnych miesięcy roku poprzedniego. Dotyczy to także przedsiębiorców, u których nastąpił spadek sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym o nie mniej niż 25 proc., obliczony jako stosunek obrotów z dowolnie wskazanego miesiąca, przypadającego w okresie od dnia 1 stycznia 2020 r., w porównaniu do obrotów z miesiąca poprzedniego.

REKLAMA

Aby skorzystać z przedłużenia terminów płatności należy do 15 września złożyć specjalne oświadczenie według określonego wzoru. Wprowadzone ulgi mają pomóc firmom w przetrwaniu trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *