Ul. Sikorskiego w Chełmży już przejezdna. Ile będą kosztować te prace? [FOTO]

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Po kilku miesiącach utrudnień na ul. Sikorskiego został przywrócony ruch. Choć roboty jeszcze się nie zakończyły, największe utrudnienia są za nami. Obecnie trwają już prace wykończeniowe.

Prace na ul. Sikorskiego – między ul. Dworcową a Dąbrowskiego – dawały się mieszkańcom Chełmży we znaki przez kilka miesięcy. Roboty na jednej z głównych dróg w mieście, którą biegnie trasa wojewódzka nr 551, rozpoczęły się pod koniec listopada.

REKLAMA

Roboty polegały przede wszystkim na przebudowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także wymianie przyłączy kanalizacyjnych i wodociągowych do posesji na odcinku od ul. Dworcowej do Dąbrowskiego.

Po ich wykonaniu można było zająć się jezdnią i chodnikami oraz ich odtworzeniem. Na tym odcinku ul. Sikorskiego pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa. Wymiany doczekały się także chodniki i wjazdy do posesji. We wtorek na ul. Sikorskiego został przywrócony ruch. Można już poruszać się tam w obu kierunkach.

Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe. Brakuje m.in. pasów na jezdni. Poza tym do wykonania jest jeszcze asfaltowy dywanik w pobliżu przejazdu kolejowego (to już inne zadanie, realizowane przez drogowców).

Projekt był realizowany z pieniędzy Funduszu Spójności i budżetu miasta. Pochłonie on łącznie ok. 2,3 mln zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Ul. Sikorskiego w Chełmży już przejezdna. Ile będą kosztować te prace? [FOTO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *