UL. Cicha nie taka cicha. Mieszkańcy Biskupic skarżą się na tiry i stan drogi [FILM]

Box1 Łubianka
Fot. Łukasz Piecyk

Pierwsze pojazdy ciężarowe, pędzące po ul. Cichej, budzą mieszkańców o godz. 6.10. Kolejne przejeżdżają w odstępie kilkunastu minut. I tak przez cały dzień. – Strach puścić tą drogą dzieci – skarżą się mieszkańcy i apelują o ograniczenie na niej prędkości oraz jej rychłą modernizację.

– Jeszcze kilka lat temu, gdy kupowaliśmy działkę między Biskupicami a Wymysłowem – ul. Cicha była w bardzo dobrym stanie – mówi Katarzyna Osmańska. – Powstała jednak przy niej betoniarnia. Od czasu, kiedy zaczęły tędy jeździć tiry, ulica zaczęła bardzo szybko się niszczyć. Obecnie zamiast asfaltu jest dziura na dziurze. Jak popada deszcz, to strach jechać samochodem, bo nie wiemy, co kryją kałuże.

REKLAMA

Kiedy ostatni raz trasa Biskupice-Wymysłowo-Warszewice była modernizowana? Jak informuje nas Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu, od 1999 r., kiedy droga przejęta została przez Zarząd Powiatu Toruńskiego, remontów nie przeprowadzano. Odcinek ten nie znalazł się także w planie dróg przewidzianych do modernizacji w latach 2016-2023.

– Znalazła się w planie modernizacji na dalsze lata – podkreśla inż. Ryszard Gilewski, dyrektor PZD Toruń. – Tutejszy Zarząd wykonuje na niej roboty remontowe, konserwacyjne, porządkowe i inne zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ruchu. Prowadzi również działania mające na celu niedopuszczenie do przedwczesnego zniszczenia w/w drogi oraz niewłaściwego jej użytkowania.

Potrzebę modernizacji drogi mieszkańcy już wcześniej zgłaszali do gminy, temat poruszali także podczas spotkań z wójtem gminy Łubianka.

– Wójt co roku obiecuje na spotkaniu, że będzie coś w tej sprawie robić. Nie robi nic – dodaje mieszkanka wsi. – Chcielibyśmy, by przy ul. Cichej stanęły latarnie, ponieważ nocą jest tu naprawdę ciemno.

Problemem ul. Cichej jest także nadmierna prędkość poruszających się po niej pojazdów.

– Ciężarówki zmierzające do pobliskiej betoniarni jadą tak szybko, że pozostaje po nich huk i kurz – dodaje Katarzyna Osmańska. – Boimy się, że kiedyś na drodze dojdzie do tragedii. Chcielibyśmy, by stanął tu znak ograniczający prędkość.

Jak dowiedzieliśmy się w PZD, wspomniany odcinek ul. Cichej oznakowany został tablicą D-42 „obszar zabudowany” i, zdaniem dyrektora, nie ma potrzeby dalszego ograniczania prędkości.

1 thought on “UL. Cicha nie taka cicha. Mieszkańcy Biskupic skarżą się na tiry i stan drogi [FILM]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *