Ukradli prawie sto litrów paliwa z samochodów. Cztery osoby zatrzymane

112 Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Policja zatrzymała cztery osoby, które na przełomie grudnia i stycznia kradły paliwo z samochodów na terenie powiatu chełmińskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 

Zgłoszenia o kradzieżach paliwa do miejscowej jednostki zaczęły napływać na początku stycznia. Działania policjantów przyczyniły się do ustalenia tożsamości i zatrzymania dwóch mieszkańców Chełmna. Mężczyźni w wieku 16 i 19 lat kilkukrotnie dopuścili się włamań do zbiorników paliwa, a także kradzieży katalizatorów z samochodów. Łącznie ukradli prawie 100 litrów paliwa. Z jednego z aut zniknęło także radio. 

REKLAMA

Policji udało się ustalić, że w sprawę zamieszanych jest jeszcze dwóch mężczyzn: 25-letni mieszkaniec Chełmna i 31-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Oni również wpadli w ręce policji. 

Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego mienia oraz zabezpieczyć narzędzia, których sprawcy używali przy dokonywaniu kradzieży. 

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. W sześciu przypadkach był to zarzut kradzieży z włamaniem, zaś w trzech – samej kradzieży. Sprawa zamieszanego w kradzieże 16-latka trafiła również do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Chełmnie. Pozostałe trzy osoby zostały objęte dozorem policyjnym. Za kradzież grozić może do 5 lat więzienia, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10.

Tagged

1 thought on “Ukradli prawie sto litrów paliwa z samochodów. Cztery osoby zatrzymane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.