Uczniowie zaczęli kolejny tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Zajęcia z języka angielskiego w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Rozpoczął się kolejny, szósty już tydzień zajęć prowadzonych w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Dzisiejsze lekcje rozpoczęły się matematyką dla ósmoklasistów i językiem angielskim dla pierwszych klas szkoły średniej.

Uczniowie na początek nowego tygodnia mieli także do dyspozycji zajęcia z psycholożką Aleksandrą Gawinecką. We wtorek oraz w czwartek odbędą się natomiast dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego z Mariuszem Krzemińskim. Zaletą lekcji online jest także możliwość ponownego obejrzenia zarchiwizowanych nagrań w ramach powtórki materiału.

REKLAMA

– Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już ponad milion wyświetleń. Ten rekordowy wynik utwierdza nas, że e-Szkoła jest właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Oferujemy ciekawe zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów, osoby pełne pasji i zapału do pracy. Dziś rozpoczynamy kolejny tydzień nauki. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w lekcjach – mówi marszałek Piotr Całbecki

Zajęcia prowadzone są przez najlepszych nauczycieli, realizujących program przygotowany przez metodyków pracujących w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. W ramach e-Szkoły nadawanych jest nawet do 20 interaktywnych lekcji dziennie. Zajęcia nadawane są za pośrednictwem portali www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Przez ostatnie dwa dni lekcje Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły odtworzono blisko 37 tys. razy, a łącznie – ponad 1,2 mln. E-Szkołę oglądają nie tylko uczniowie z województwa. Wejścia na strony odnotowywane są w całej Polsce, ale też za granicą – m.in. w Wielkiej Brytanii,  Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, a nawet Australii.

W zeszłym tygodniu największą popularność zdobyła lekcja biologii dla klasy V szkoły podstawowej poprowadzona przez Julię Idziak, która zaliczyła 6,7 tys. wyświetleń. Z kolei lekcja matematyki poprowadzona przez Annę Beren, przygotowująca uczniów do egzaminu ósmoklasisty wyświetlona została ponad 4 tys. razy. Z zainteresowaniem spotkały się także zajęcia z wychowania fizycznego “W zdrowym ciele – zdrowy duch”, które poprowadził Mariusz Krzemiński. Zdobyły one 3,5 tys. wyświetleń.

Plan zajęć na najbliższy tydzień dla:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *