Uczniowie z SP w Łysomicach triumfowali w turnieju BRD

Łysomice Powiat toruński Wiadomości
fot. nadesłane

W miasteczku ruchu drogowego Szkoły Podstawowej w Łysomicach zorganizowane zostały gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach, w dwóch kategoriach wiekowych, udział wzięło łącznie 28 uczniów. Triumfowały drużyny gospodarzy.

Zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych – 10-12 lat oraz 13+ w dwóch etapach. Na początku uczestnicy, reprezentanci wszystkich szkół w gminie, podeszli do rozwiązywania testów z wiedzy o ruchu drogowym, a następnie przystąpili do jazdy na rowerowym torze przeszkód.

REKLAMA

Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Jan Czyżniewski i Marek Komuda, pracownicy Urzędu Gminy w Łysomicach, oraz Tomasz Ruciński, nauczyciel SP w Łysomicach. Startujące drużyny oceniane były punktowo.

Największą ich liczbę w obu kategoriach zdobyły zespoły gospodarzy w składzie: Agata Grochowalska, Kacper Lewicki i Jakub Dunajski (grupa 13+) oraz zespół uczniów z młodszych klas: Judyta Pstrąg, Wiktoria Drozdowska, Hubert Zubik i Igor Wojciechowski.

– Ich sukces bardzo mnie ucieszył – podkreśla Barbara Zadrożna, nauczycielka przygotowująca uczniów do konkursu. – To wynik przede wszystkim żmudnej pracy i zaangażowania. W trakcie turnieju wykazali się dużą znajomością zasad i przepisów dla rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji na drodze. Doskonale poradzili sobie także w konkurencji praktycznej. Wygrana dała nam awans do turnieju powiatowego, który odbędzie się 27 kwietnia w Górsku.

Na ten sukces uczniowie z Łysomic pracowali od dawna. Swoją wiedzę wzbogacali zarówno na lekcjach wychowania komunikacyjnego, jak i przed egzaminami na kartę rowerową, które odbywają się w łysomickiej szkole cyklicznie. Przed samym turniejem omówili wspólnie zasady poruszania się po skrzyżowaniach i na drodze. Część z uczestników do turnieju przystąpiła już po raz kolejny.

W kategorii 10-12 lat na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ostaszewie, na trzecim reprezentanci Turzna, a na czwartym zespół ze Świerczynek. Wśród starszych uczestników drugie miejsce zajęła reprezentacja Turzna, kolejne drużyna ze Świerczynek, a czwarta pozycja przypadła uczniom z SP w Ostaszewie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *