Uczniowie z Obrowa zaadoptowali… australijskie koale

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. Pixabay

Nietypową akcję przeprowadzili uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej w Obrowie. W tłusty czwartek zorganizowali kiermasz ciastek, dzięki któremu udało się zebrać pieniądze na zaadoptowanie… siedmiu koali. 

Akcja „Zaadoptuj koalę” miała wesprzeć jednego z koali uratowanych z pożarów w Australii. Akcja zakończyła się sukcesem, jakiego nie spodziewali się sami młodzi organizatorzy. Pieniędzy udało się zebrać na tyle dużo, że zaadoptowano nie jednego, a aż siedem koali. Uczniowie w tłusty czwartek na każdej przerwie sprzedawali ciasta, dzięki czemu udało się nie tylko zakończyć akcję powodzeniem, ale też zdecydowanie przekroczyć oczekiwania.

REKLAMA

W kiermasz włączyła się tak naprawdę cała szkoła – opowiada Paulina Wróblewska, wychowawczyni klasy 2c, inicjatorka akcji. – Słodycze przynosiły także dzieci spoza naszej klasy. Wolontariuszki ze szkolnego koła wolontariatu sprzedawały z zaangażowaniem dosłownie każdy kawałek ciasta. Angliści pomogli przejść proces adopcji na anglojęzycznej stronie internetowej szpitala. Osobne podziękowania należą się również rodzicom, bez których pomocy nie udałoby się zorganizować kiermaszu.

W akcję włączyli się także wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz sekretarz gminy Mirosława Kłosińska, którzy również zakupili ciasta, dorzucając się do zbiórki. Zaadoptowane przez obrowską szkołę koale przebywają aktualnie w australijskim Hospital Port Macquarie. Stamtąd, przez najbliższy rok, do uczniów trafiać będą informacje o stanie zdrowia zwierząt. 

Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będziemy mieć obrowskie koale – mówi wójt Obrowa Andrzej Wieczyński. – Zenani, Balmoral Mini, Bartington Xavier, Byabarra Jones, Crescent Head Jimmy, Emerald Downs Mary, LINR Anwen – będziemy się wami opiekować. Trzymajcie się!Koale zostały uratowane z pożaru i potrzebna jest im opieka. W powrocie do sił pomagają im lekarze, ale swoją cegiełkę dołożyć może każdy – pokazali to uczniowie Szkoły Podstawowej w Obrowie. Dzięki wielkim sercom dzieci, ale też zaangażowaniu społeczności, siedem zwierząt będzie miało zapewnioną opiekę.

Aby samemu wspomóc jednego z ocalonych koali, wystarczy odwiedzić stronę www.koalahospital.org.au, gdzie można dopełnić formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *