Uczniowie z Chełmna i Grubna podnoszą swoje kwalifikacje

Powiat chełmiński
Fot. Pixabay

Uczniowie technikum Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie oraz licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie mogą wziąć udział w projekcie podnoszącym ich kluczowe kompetencje. Pozalekcyjne zajęcia odbywać się będą do 31 marca 2020 r.

Projekt skierowany jest do uczniów ze słabymi wynikami w nauce, osób sprawiających problemy wychowawcze i zagrożonych nieuzyskaniem promocji do kolejnej klasy, a także do młodzieży wybitnie uzdolnionej.

REKLAMA

Zajęcia dodatkowe z matematyki, informatyki, języków obcych czy geografii mają wpłynąć na rozwój i kształtowanie ich kluczowych kompetencji oraz pomóc im wybrać dalszą drogę rozwoju. Wsparcie uzyskają m.in. od specjalistów z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. To jednak nie koniec.

W Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie zaadaptowaliśmy jedno pomieszczenie i tam stworzyliśmy pracownię biologiczną, która posłuży do prowadzenia zajęć eksperymentalnych w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych – mówi Joanna Średniawska ze Starostwa Powiatowego w Chełmnie. – Zakupiliśmy także wyposażenie, które wesprze nauczycieli w realizacji lekcji. 

W ramach projektu uczniowie skorzystają również z wyjazdowych zajęć edukacyjnych, m.in. do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. 

Chętni zainteresowani udziałem w projekcie unijnym, chcący rozwijać swoje kompetencje kluczowe, muszą złożyć wypełnione dokumenty rekrutacyjne u szkolnych koordynatorów: w ZS nr 2 w Chełmnie – Technikum do Kingi Jakubowskiej, w ZS CKP Grubnie – Technikum do Marcina Sowińskiego, a w I LO w Chełmnie do Sławomira Groszewskiego. Szczegóły naboru dostępne są w regulaminie na stronie Starostwa Powiatowego w Chełmnie.

Projekt podnoszący kwalifikacje uczniów wystartował 1 sierpnia 2018 r. i potrwa do 31 marca 2020 r. Wartość całego zadania wyniosła prawie 624,5 tys. zł, z czego ponad 593 tys. zł pochodzi ze środków unijnych.

Jesteśmy obecnie na półmetku zadania – dodaje Joanna Średniawska. – Po jego zakończeniu będziemy wnioskować o środki na realizację kolejnej edycji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *