Uczniowie i przedszkolaki z gminy Wielka Nieszawka przeszli pasowanie

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Grono przedszkolaków w przedszkolach na terenie gminy Wielka Nieszawka powiększa się. W zeszłym tygodniu pasowanie na ucznia przeszły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach, a w tym w podobnej uroczystości wezmą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce. Nieco wcześniej jednak przedszkole w Małej Nieszawce świętowało swoje 4. urodziny.

Przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej to czas, kiedy można podziękować nauczycielom i pracownikom oświaty za trud wkładany w przekazywanie wiedzy kolejnym pokoleniom. Uroczystości związane z tzw. Dniem Nauczyciela w gminie Wielka Nieszawka zbiegły się z 4. urodzinami przedszkola w Małej Nieszawce. Okazja do świętowania była więc podwójna. W piątek 15 października odbyły się oficjalne obchody. Dzieci wcześniej tego dnia przeszły pasowanie na przedszkolaka, by potem pojawić się na scenie. Wszystkie przygotowały występy i zaprezentowały się zgromadzonym.

REKLAMA

W uroczystościach uczestniczył także wójt gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki, który w swoim wystąpieniu złożył życzenia dla przedszkolaków i pracowników placówki. Wójt przygotował też prezenty dla dzieci, które przekazał dyrektorce przedszkola, Barbarze Mrugalskiej. 

Kilka dni później, 20 października do świata przedszkolaków weszły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cierpicach. W tutejszej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Najpierw zgromadzonych powitała dyrektorka szkoły Ewa Błaszkiewicz. Dzieci pod opieką wychowawców przygotowały przedstawienie, które zaprezentowały w czasie wydarzenia. Pojawił się także wójt, tak jak poprzednio wręczając dzieciom symboliczne upominki i składając życzenia.

– Dzieci zostały oficjalnie przyjęte do społeczności uczniowskiej i przedszkolaków. Było widać, że bardzo się cieszyły, podobnie jak wszyscy obecni – mówi wójt Krzysztof Czarnecki.

Dla nowych przedszkolaków to dopiero pierwsze kroki na drodze edukacji. Tym bardziej moment pasowania jest dla nich szczególny. Kiedy oficjalna część wydarzenia dobiegła końca, zebrani przenieśli się do jednej z sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Za jego przygotowanie osobiście zabrali się rodzice przedszkolaków. 

Pasowanie na przedszkolaka przeszły także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce. Tutaj uroczystości odbyły się w czwartek 28 października. 

Społeczność szkolna się powiększa, a gmina Wielka Nieszawka stara się stworzyć uczniom jak najlepsze warunki do pobierania nauki. A uczniowie potrafią z nich korzystać, co udowadniają przy okazji egzaminów.

– Nasza młodzież jest bardzo zdolna, o czym świadczą wyniki w nauce. Na oświatę przeznaczamy dużą część budżetu, cały czas inwestując w ten sektor. To z jednej strony dodatkowe, bezpłatne zajęcia w przedszkolach i szkołach, a z drugiej modernizacje szkół. W Szkole Podstawowej w Małej Nieszawce ostatnio wyremontowaliśmy łazienkę, przymierzamy się też do remontu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Cierpicach. A dobre warunki przekładają się na to, jakie wyniki osiągają uczniowie – podkreśla wójt gminy Krzysztof Czarnecki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.