Ubywa słuchaczy Radia Maryja

Box2
Fot. Adam Zakrzewski

Niedobre wiadomości dla ojca Tadeusza Rydzyka. Z opublikowanych właśnie danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że Radio Maryja w rankingu słuchalności spadło na 45 miejsce w kraju. Tymczasem rok temu ta toruńska rozgłośnia zajmowała miejsce 30.

Badania zostały przeprowadzone przez firmę Nielsen Audience Measurement na zlecenie KRRiT. W 2017 roku Radia Maryja słuchało 0,52 proc. wszystkich słuchaczy w Polsce, co dało średnią dobową na poziomie 33 tysięcy słuchaczy. W roku ubiegłym Radia Maryja słuchało na dobę około 10 tysięcy osób mniej.

REKLAMA

Dla koncernu medialnego ojca Rydzyka to nie koniec kłopotów. Prezes spółki SPES (wydającego Nasz Dziennik”), Marcin Nowina-Konopka, w ubiegłym tygodniu powiedział na antenie TV Trwam, że jest “bardzo zaniepokojony decyzją sądu”, który odmówił zatwierdzenia porozumienia pomiędzy zarządem koncernu “Ruch” a związkami zawodowymi tej firmy. Dla wydawcy “Naszego Dziennika” kłopoty “Ruchu” oznaczają znaczny spadek przychodów oraz czytelnictwa.

-Jeśli nic by się nie zmieniło, to za niedługi czas nie będziemy w stanie wydawać „Naszego Dziennika”. Oznaczałoby to zniknięcie po 21 latach istotnego głosu w polskich mediach. Takie mamy zagrożenie, więc prośba do wszystkich czytelników o mobilizację – stwierdził w TV Trwam Marcin Nowina-Konopka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *