Tworzysz graffiti? Zgłoś się do Szkoły Podstawowej w Czernikowie!

Box2 Czernikowo
Ten szary mur już niedługo pokryje graffiti. Możesz mieć w tym swój udział. (Fot. nadesłane)

Już niedługo szkolny mur SP im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie uświetni oblicze patrona placówki. Do 31 maja – 1 czerwca potrwa otwarty konkurs na tematyczne graffiti związane z postacią Baczyńskiego i Powstaniem Warszawskim. Do zagospodarowania mur o długości 25 m i wysokości 4 m, więc każdy znajdzie kawałek dla siebie.

Obecnie ścianę zdobi mural wykonany w 2017 r. z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły. Niestety został namalowany nietrwałymi farbami, więc jest coraz mniej czytelny. W tym roku placówka obchodzi 30-lecie nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety, tragicznie zmarłego w Powstaniu Warszawskim w wieku 23 lat. 1 czerwca z tej okazji odbędzie się zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Dyrektor Dariusz Chrobak chce, by malowanie graffiti włączyć w obchody święta placówki.

REKLAMA

– Panuje obecnie w kraju atmosfera społeczno-polityczna, która sprzyja promowaniu bohaterskich postaw: kult Powstania Warszawskiego, Armii Krajowej, żołnierzy wyklętych. Nasz patron – Krzysztof Kamil Baczyński – wpisuje się w ten nurt – mówi Dariusz Chrobak. – Rocznica 30-lecia nadania jego imienia naszej szkole łączy się też z bieżącymi sprawami – w tym roku, po raz pierwszy od powstania SP w Czernikowie 154 lata temu, przestajemy być samodzielną placówką. Ma to związek z reformą oświaty i likwidacją gimnazjów. Stajemy się częścią Zespołu Szkół, obejmującego technikum, liceum i szkołę branżową. Mimo przekształcenia te szkoły pozostają przy swoim patronie, a my przy swoim. Chciałbym, żeby po obchodach naszego święta pozostało coś trwałego – stąd wziął się pomysł na graffiti – dodaje dyrektor SP im. Baczyńskiego w Czernikowie.

Warunki udziału w konkursie na graffiti związane z postacią K.K. Baczyńskiego i Powstaniem Warszawskim są proste. Wystarczy zgłosić własną propozycję – można ją zaprojektować na rysunku lub opisać ustnie. Ważne, by była to autorska koncepcja uczestnika. Po zakwalifikowaniu każdy dostanie fragment muru o szerokości 4-6 m i wysokości 2,5 m, na którym będzie mógł zrealizować swoją pracę. Organizatorzy zakładają, że wielkie malowanie odbędzie się w przeddzień zjazdu absolwentów (31 maja) lub rano w dniu zjazdu, tak by mural był już gotowy przed obchodami. Uczestnik konkursu może liczyć na ewentualne wsparcie w zakresie noclegu i posiłek lub współfinansowanie zakupu farb potrzebnych do realizacji projektu. Uczestnicy dojeżdżają na miejsce na własny koszt.

Szczegółowe zapisy regulaminu dostępne na stronie internetowej: http://www.spczernikowo.pl/downloads/reg.pdf. Termin naboru projektów potrwa aż do końca maja.

1 czerwca z okazji 30-lecia nadania SP w Czernikowie imienia K.K. Baczyńskiego odbędzie się wielki bal absolwentów wszystkich roczników. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. Po krótkim przywitaniu i odegraniu hymnu szkoły zacznie się zwiedzanie placówki. Potem – spotkania roczników w klasach, wystawy, obiad w stołówce. O godz. 15.30 absolwenci przejdą do auli Szkoły Muzycznej – tam czekają ich występy artystyczne i prezentacja multimedialna na temat placówki. Ok. godz. 16.30 otwarcie balu w wiejskiej świetlicy – remizie OSP. Rozpocznie się od poloneza, a później wystąpi zespół muzyczny Retro Music Band, złożony m.in. z młodych absolwentów SP w Czernikowie. Grupa specjalizuje się w repertuarze opartym na muzycznych standardach rockowo-popowych.

Koszt uczestnictwa w balu: 50 zł (w tym obiad i zimne przekąski). Wpłaty z imieniem, nazwiskiem (też panieńskim), rocznikiem należy wnosić do 26 kwietnia na konto: 98 9537 0000 2114 0030 0533 0003.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *