Turzno po nowemu za prawie 250 tys. zł

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wójt gminy Łysomice Piotr Kowal w czwartek 15 lipca podpisał umowę o dofinansowanie w ramach zadania pn. „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Otrzymane środki posłużą na zagospodarowanie terenu w Turznie.

Projekt „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objęty jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To właśnie w jego ramach gmina Łysomice będzie realizować zadanie pn. „Zagospodarowanie terenu w sołectwie Turzno”. Samorząd otrzyma na ten cel prawie 246 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Umowa o przyznanie pomocy została podpisana przez wójta Piotra Kowala na spotkaniu zorganizowanym 15 lipca w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. 

REKLAMA

– Pozyskane środki finansowe umożliwią m.in. budowę małej architektury, służącej rekreacji na świeżym powietrzu, zagospodarowanie terenów zielonych, tworzenie alejek spacerowych oraz odnowienie placów wokół świetlic i miejsc służących integracji społecznej w sołectwie Turzno – wyjaśnia wójt gminy Łysomice Piotr Kowal.

O wsparcie przedsięwzięć z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej mogły ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także miejsko-wiejskich i miejskich, liczących poniżej 5 tys. mieszkańców. W tym roku wsparcie na łączną kwotę 19 mln zł otrzymają aż 63 gminy.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *