Turniej hokeja na trawie. Zwyciężyli zawodnicy z Poznania

Łubianka Powiat chełmiński Sport
fot. nadesłane

Za nami pierwszy w historii “Międzynarodowy Turniej Hokeja na Trawie”. Zwycięzcą został WKS Grunwald Poznań.

Przez trzy dni w gminach Łubianka i Unisław hokeiści siedmiu drużyn – Grunwald Poznań, Pomorzanin Toruń, AZS AWF Poznań, Bałagany Rustico Łubianka, HC Wien, Royal Union Dublin, HC Politechnik Korosten – rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Trawie. Władze gmin postanowiły w ten sposób uczcić rocznicę setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

REKLAMA

– To był ogromny zaszczyt gościć takie drużyny. Wszyscy jesteśmy zgodni, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Cieszę się, że między innymi w taki sposób mogliśmy świętować 100-lecie niepodległości naszego kraju – mówił podczas zakończenia turnieju wójt Gminy Łubianka Jerzy Zająkała.

Zawodnicy nie tylko rywalizowali, ale również świetnie się bawili i współpracowali. Podczas drugiego dnia turnieju w Brąchnowie (gmina Łubianka) odbył się mecz przyjaźni – Polska (zawodnicy z polskich klubów) vs Reszta Świata (zawodnicy z zagranicznych klubów). Ostatecznie Polacy nie okazali się gościnni i zwyciężyli 7:3.

Natomiast w turnieju głównym najlepszy był WKS Grunwald Poznań. Podopieczni Karola Śnieżka najpierw pokonali w półfinale Bałagany Rustico Łubianka, a w finale poradzili sobie z Pomorzaninem Toruń. Trzecie miejsce zajęli studenci z AWF Poznań po pokonaniu Bałaganów Rustico Łubianka.

– Cieszę się, że mogliśmy wziąć dział w tym turnieju. Dla nas to doskonałe przetarcie przed rozgrywkami ligowymi. Mogliśmy rywalizować z najlepszymi drużynami z Polski i solidnymi zespołami z zagranicy – twierdzi trener WKS Grunwald Poznań Karol Śnieżek.

Półfinały:

  • Pomorzanin Toruń – AZS AWF Poznań 6:4
  • Grunwald Poznań – Bałagany Rustico Łubianka 5:1

Mecz o 3. miejsce:

Bałagany Rustico Łubianka – AZS AWF Poznań 2:4

Mecz o 1. miejsce:

Pomorzanin Toruń – Grunwald Poznań 1:3

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *