Trzy dekady w trasie

Box1 Lubicz Materiały partnera

AN-DAW obchodzi 30-lecie istnienia. Jak w tym czasie zmieniła się jedna z największych w regionie firm transportowych?

Wyróżnia ich wieloletnie doświadczenie w transporcie krajowym i zagranicznym, a także bogata oraz nowocześnie wyposażona flota. Firma AN-DAW, świętująca w tym roku 30-lecie istnienia, nie zwalnia tempa, pozyskuje nowych klientów i wciąż rozszerza swoją ofertę.

REKLAMA

Jedne czekają na wyjazd, inne właśnie zjeżdżają do bazy. W podtoruńskim Rogówku, na terenie firmy AN-DAW, praca wre przez całą dobę.

– Terminowość usług to nasz priorytet – zapewnia Antoni Kujawski, właściciel przedsiębiorstwa usługowo-handlowego. – Działamy tak od 30 lat.

Antoni Kujawski

AN-DAW to przykład rodzinnej firmy transportowej, której początki sięgają 1989 r. Pierwotnie siedziba przedsiębiorstwa mieściła się w Lubiczu, a swoje usługi świadczyła pod nazwą Publiczny Transport Ciężarowy Antoni Kujawski. Na jej wyposażeniu znajdował się wówczas tylko jeden samochód ciężarowy.

Z biegiem lat flota zaczęła się rozrastać, a coraz nowsze zlecenia – zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej – pozwoliły firmie stać się silnym graczem na rynku transportowym. W połowie lat 90. przedsiębiorstwo podjęło się nowego wyzwania. Z terenu państw Unii Europejskiej zaczęło sprowadzać używane ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe, naczepy i przyczepy, które po przeglądzie do dziś są sprzedawane polskim oraz zagranicznym przedsiębiorcom, a pracownicy firmy pomagają nowym nabywcom przejść wszelkie procedury eksportowe oraz przygotowują dokumenty potrzebne do odpraw celnych.

W 1996 r., w parze z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa, idzie zmiana jego nazwy. Firma Publiczny Transport Ciężarowy Antoni Kujawski zmienia się w AN-DAW. W ten sposób marka, korzystając z pierwszych liter imion właścicieli – ojca i syna – podkreśla swoją familiarność.

Dawid Kujawski, po czterech latach, tworzy własną firmę – DAW-TRANS, działającą przy AN-DAW, świadczącą swoje usługi na rynku zagranicznym. Już w pierwszych miesiącach działalności młody właściciel odnosi pierwsze sukcesy.

– Pozyskiwanie nowych kontrahentów, rozrastająca się liczba pojazdów i wzrost liczby oferowanych usług wpłynęły na decyzję o zmianie naszej siedziby – podkreśla Antoni Kujawski. – Sprzedaliśmy budynek w Lubiczu i zakupiliśmy działkę w Rogówku.

Obecnie przedsiębiorstwo zlokalizowane jest przy drodze krajowej nr 15, kilka kilometrów od autostrady A1. Na terenie firmy znajduje się nowoczesny i funkcjonalny kompleks budynków wraz z wielkim placem, gdzie znajdują się miejsca parkingowe dla floty AN-DAW oraz DAW-TRANS. Obie firmy korzystają z usług serwisowych KTC Kujawski Truck Center – Autoryzowanego Dealera i Serwisu Mercedes Benz znajdującego na terenie bazy.

Firma świadczy usługi blacharskie i lakiernicze, myjni dla ciężarówek, a także 24-godzinny serwis pojazdów. AN-DAW specjalizuje się zaś w przewozie towarów paletowych i tzw. przesyłek drobnicowych.

Na wyposażeniu firmy znajduje się dziś 16 zestawów – ciągników z naczepami typu firana o wysokościach załadunkowych w przedziale od 2,7 m do 3 m. Ponadto AN-DAW dysponuje lawetą do przewozu ciągników siodłowych oraz trzema naczepami samowyładowczymi walking floor.

O rozwoju przedsiębiorstwa świadczy także sukcesywna wymiana pojazdów. Żaden z obecnie wykorzystywanych ciągników nie przekroczył 2 lat. W tym roku udało się wymienić całą flotę pojazdów. Każdy spełnia normę emisji spalin Euro 6.

– Dbając o jakość sprzętu, z którego korzystamy, jednocześnie dbamy o komfort pracy kierowców i interesy naszych kontrahentów – zaznacza właściciel AN-DAW. – Za nowymi pojazdami idzie ich niezawodność. To zaś zapewnia terminowość naszych dostaw.

Wyznacznikiem działalności firmy jest również stale powiększająca się liczba kierowców. Nabór do pracy w przedsiębiorstwie prowadzony jest przez cały rok.

– Szukamy ciekawych ludzi, którzy nie boją się wyzwań – zaznacza Jagoda Leśniewska, Specjalista ds. marketingu.

Od samego początku firma kładzie duży nacisk na profesjonalne szkolenia. Każdy kandydat, oprócz przygotowania teoretycznego, które uzyskuje przed rozpoczęciem pierwszej trasy, nabywa także przygotowanie praktyczne. Kursy realizowane są w Akademii Kierowców Daw-Trans. Kilkudniowe wykłady teoretyczne oraz zajęcia praktyczne pozwolą weryfikować umiejętności przyszłego kierowcy oraz wstępnie przygotować go do pracy na tym stanowisku. Pierwsze kursy nowy pracownik wykonuje z doświadczonym kierowcą z branży transportowej.

– Każdy kierowca przygotowany jest do przewozu towarów niebezpiecznych, a to oznacza, że przeszedł szkolenie, zdał egzamin i posiada zaświadczenie ADR – podkreśla Antoni Kujawski.

Czas trwania całego szkolenia dostosowany jest do każdego uczestnika indywidualnie.

Nad całością procesu transportowego czuwa doświadczony zespół logistyków. Do każdego przypisany jest rejon – zarówno w kraju, jak i za granicą, co pozwala na pewniejszą i efektywniejszą obsługę klientów AN-DAW. Skomputeryzowanie firmy oraz analiza czasu pracy kierowców, przebieg tras przejazdu ciężarówek oraz monitoring eksploatacji pojazdów pozwala na ciągłą poprawę efektywności pracy.

– Staramy się informować naszych klientów na bieżąco o lokalizacji pojazdu oraz o przybliżonym czasie dostawy – dodaje właściciel firmy. – Przekazywane przez nas informacje zawsze są kompetentne i szczegółowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oraz dostosowując się do wciąż zmieniających się trendów, przedsiębiorstwo otwiera się na media społecznościowe. Nowy layout zyskała także strona internetowa www.an-daw.pl. Jest przejrzysta i bardziej funkcjonalna. Ponadto dopasowana została do klientów, którzy chcą skorzystać z niej przy pomocy smartfonów. Firma AN-DAW korzysta także z profilu na Facebooku. Jakie treści na nim znajdziemy?

– Przy jego pomocy staramy się przekazywać m.in. nowinki związane z sektorem transportu drogowego – opisuje Jagoda Leśniewska, Specjalista ds. marketingu. – Taka forma kontaktu z klientami pozwoli pokazać pracę naszej firmy zza kulis, a także zaznaczyć familiarność przedsiębiorstwa.

AN-DAW istnieje na rynku od 30 lat. Trzy dekady doświadczenia i wiedzy są dla firmy najlepszym znakiem jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.