Trzej Królowie zawitali do Łubianki

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Biblioteka - Centrum Kultury w Łubiance

6 stycznia w gminie Łubianka odbył się Orszak Trzech Króli. Pochód ruszył po uroczystej mszy świętej do Biblioteki – Centrum Kultury. Na kolędników czekał słodki poczęstunek.

Kolorowy pochód przeszedł ulicami Łubianki już po raz czwarty. Pierwszy orszak został zorganizowany przy współpracy z parafią w Bierzgłowie. Początkowo w rolę Trzech Króli wcielili się członkowie Młodzieżowej Rady Gminy. Stroje wypożyczono z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, przygotowano także gwiazdę. Kolejne wydarzenia odbywały się już ze wsparciem ogólnopolskiej Fundacji Orszak Trzech Króli. 

REKLAMA

Podpisujemy z fundacją umowę partnerską i na tej podstawie dostajemy naklejki orszakowe, korony, flagi materiałowe i śpiewniki – tłumaczyła Danuta Kwiatkowska.

Tegoroczny orszak przygotowano pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Podstawową ideą wydarzenia jest wspólne kolędowanie. Co roku na scenie występuje inny zespół. Tym razem można było posłuchać grupy Słowiańskie Głosy i artysty Michała Hajduczeni. Obok postaci Trzech Króli pojawił się anioł na szczudłach i diabeł, zionący ogniem. W wydarzeniu wzięło udział około 150 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *