Trwają prace nad budową świetlicy wiejskiej w Strużalu. Na jakim są etapie?

Box1 Gmina Chełmża
fot. nadesłane

Prace nad budową świetlicy wiejskiej w Strużalu w gminie Chełmża postępują. Od momentu ich rozpoczęcia minęło już trochę czasu, a pierwsze efekty są już widoczne gołym okiem. Z fundamentów wystają już mury wznoszonego budynku, a to tylko wstępny obraz tego, jak wyglądać będzie nowy obiekt. Planowo prace mają zostać zakończone do końca wakacji przyszłego roku.

Świetlica wiejska w Strużalu będzie wyjątkowym miejscem. Świadczy o tym już sama jej lokalizacja, nieopodal malowniczego Jeziora Chełmżyńskiego. Jeśli chodzi zaś o sam obiekt, będzie on parterowy, z częściowym poddaszem użytkowym, posiadający bezokapowy dach. Łącznie blisko 200 m2 wyniesie powierzchnia użytkowa budynku. Nie zabraknie w nim także kotłowni, która wspierana będzie przez pompę ciepła powietrze-woda. Zainstalowana zostanie również wentylacja mechaniczna, a także klimatyzacja. 

REKLAMA

Nowa świetlica w Strużalu będzie w sobie mieścić salę okolicznościową. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli organizować zebrania, szkolenia czy regionalne uroczystości, ale też spędzać w niej czas nieco bardziej rozrywkowo, urządzając tam gry, zabawy lub inne zajęcia edukacyjne. Sala zajmować będzie blisko połowę całej powierzchni użytkowej nowej świetlicy wiejskiej i posiadać będzie bogate zaplecze. Znajdzie się tam miejsce dla przygotowywania posiłków z cateringu, szatnie, toalety, a także pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Do zaplecza prowadzić będzie przedsionek, a w samym wejściu do budynku wchodzących witać będzie przestronny hall. W środku znajdzie się więc wszystko, czego może potrzebować świetlica wiejska. Po ukończeniu obiekt będzie miał wystarczające warunki, by zaoferować mieszkańcom wiele możliwości.

Obecnie prace budowlane postępują. Fundamenty już są, pojawiły się także zarysy murów. Zgodnie z zawartą umową budowa ma zostać ukończona do końca sierpnia przyszłego roku. Wykonawca robót zobowiązał się tym samym do oddania nowej świetlicy wiejskiej w Strużalu do końca wakacji. Wartość inwestycji sięga blisko 900 tys. zł i jest współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *