Trwają prace nad budową Domu Światła w Grębocinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Dom Światła w Grębocinie, czyli dom dziennej opieki i oddział opieki wytchnieniowej dla mieszkańców powiatu toruńskiego, prowadzony będzie przez Fundację „Światło”. Stanie się on pierwszą tego typu placówką w powiecie toruńskim. Dzienny dom opieki wystartuje już w kwietniu przyszłego roku. Wczoraj starosta toruński Marek Olszewski wizytował plac budowy.

Budynek powstaje przy ul. Lampkowskiego 31 w Grębocinie. Prace idą pełną parą. Obiekt zostanie ukończony do listopada 2021 roku. Pierwszy turnus opieki wytchnieniowej ma się rozpocząć w styczniu 2022 roku, dzienny dom opieki wystartuje w kwietniu 2022 roku.

REKLAMA

– Bardzo się cieszę, że to właśnie na terenie powiatu toruńskiego pani prezes Janina Mirończuk  postanowiła taką placówkę uruchomić. Powiat toruński jest bardzo tym zainteresowany, bo chociaż prowadzimy swoje domy pomocy społecznej i środowiskowe domy pomocy, to jednak takiej placówki jak ta nie ma. Tych 15 miejsc dla osób, którymi opiekują się najbliżsi – dla opieki wytchnieniowej – to wyjątkowe zupełnie przedsięwzięcie i zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie tu ogromne zainteresowanie. Jeśli chodzi o dom pobytu dziennego – na szczęście wielu seniorów ma swoje miejsce, w swoich domach, wśród swoich bliskich, ale nie zawsze przecież można im zapewnić całodzienne towarzystwo – podkreśla Starosta Toruński Marek Olszewski.

Prace na budowie są bardzo zaawansowane. Do tej pory udało się już podłączyć instalacje cieplną i elektryczną, niedługo pojawi się także instalacja gazowa.

Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – zapewnia Marek Majkowski, prezes firmy Fastern Budownictwo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *