Trwa zbiórka upominków dla mieszkańców DPS w Chełmnie

Box2 Wiadomości
DPS w Chełmnie prowadzony jest przez siostry z chełmińskiego klasztoru. Fot. Łukasz Piecyk

Zbiórkę zainicjowała jedna z byłych pracownic ośrodka. Świąteczne upominki dla podopiecznych placówki można zbierać do 20 grudnia, zostawiając u koordynatorek wydarzenia. Chełmiński DPS zmaga się z trudną sytuacją epidemiczną, a mieszkańcom brakuje kontaktu z bliskimi.

Podopieczni i pracownicy DPS w Chełmnie zostali w tym roku mocno doświadczeni przez epidemię koronawirusa.

REKLAMA

Obecnie trwa nadal kwarantanna, więc kontakt z nimi jest ograniczony. Mieszkańcy DPS mają zazwyczaj bardzo ograniczony kontakt z rodziną lub nie mają go wcale. Ani dorośli ani dzieci nie otrzymują świątecznych podarunków od bliskich, jak większość z nas… Podzielmy się sobą z nimi – piszą organizatorki.

Obecnie w placówce przebywają 152 osoby, w tym 34 starsze kobiety, 7 starszych mężczyzn, 29 dorosłych mężczyzn, 46 dorosłych kobiet i 36 dzieci (21 pełnoletnich, 11 do 18. roku życia i 4 do 10. roku życia). Upominki, które można im podarować to m.in. własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, kosmetyki, słodycze, artykuły papiernicze i przedmioty codziennego użytku, jak świąteczne kubki. Prezenty można zostawić u Magdaleny Frost i Natalii Szymborskiej, koordynatorek zbiórki.

Zbiórka trwa do 20 grudnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *