Trwa zbiórka na nowy wóz strażacki dla OSP Czernikowo

Box1 Czernikowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

1 mln zł – taki jest cel zbiórki na nowy wóz strażacki dla OSP Czernikowo. Zbiórka jest pokłosiem wczorajszego wypadku, w wyniku którego zginęło dwoje druhów jednostki. Dotychczasowy wóz uległ poważnym uszkodzeniom i nie może już służyć strażakom.

Przypomnijmy: do wypadku doszło wczoraj w godzinach porannych. Strażacy OSP Czernikowo zmierzali do pożaru, kiedy na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z DK10 w Czernikowie zderzyli się czołowo z samochodem ciężarowym. Dwoje strażaków poniosło śmierć na miejscu. Pozostała trójka została ranna.

REKLAMA

W serwisie zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na nowy wóz dla jednostki z Czernikowa. Inicjatorzy zbiórki, OSP Toruń-Bielawy, podkreślają, że nowy wóz ma być uczczeniem pamięci tragicznie zmarłych druhów. Celem jest zebranie 1 mln zł.

– Szanowni Państwo! W dniu 02 grudnia 2021 naszą brać strażacką powiatu toruńskiego, jak i całego kraju spotkała ogromną tragedia. W tragicznym wypadku w miejscowości Czernikowo straciliśmy Druhnę Ewelinę i Druha Jana. Wielu z nas nie może może pogodzić z tą tragedią. Życia Eweliny i Jana nikt nie przywróci. Jako OSP Toruń-Bielawy chcielibyśmy założyć zbiórkę środków na zakup nowego wozu dla Druhów z OSP Czernikowo. Pojazd pożarniczy po wypadku nie nadaje się do dalszego użytku, a jako upamiętnienie poległych, jednostka chce wciąż funkcjonować. Jako jednostki OSP jesteśmy po to by pomagać ludziom o każdej porze dnia i nocy. “Bogu Na Chwałę, Ludziom na Ratunek”. Teraz my jako społeczeństwo pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i zebrać środki na zakup nowego wozu pożarniczego dla jednostki OSP CZERNIKOWO, który będzie symbolem wsparcia i kolejnym uczczeniem pamięci Eweliny i Jana. Cześć ich Pamięci! – czytamy w opisie zbiórki.

Zbiórkę w serwisie zrzutka.pl znaleźć można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *