Trwa zbiórka dla toruńskiego schroniska dla zwierząt. Czego potrzebują?

Box2 Województwo
fot. strona facebookowa Schroniska Dla Zwierząt Toruń

Do niedzieli (20 stycznia) w toruńskim schronisku prowadzona jest zbiórka żywności i innych najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt.

Zimą marzną nie tylko ludzie. Nielekko mają również zwierzęta. W trosce o nich pracownicy schroniska rozpoczęli akcję „Ogrzej psiaka”.

REKLAMA

Zbierane są: koce, narzuty, ręczniki, wykładziny, kołdry (tylko z wkładem syntetycznym), karmy z zawartością powyżej 40 proc. mięsa w składzie, obroże, smycze regulowane, legowiska, podkłady higieniczne, materiały opatrunkowe, środek domestos (do dezynfekcji sal pozabiegowych).

– W tym momencie najważniejsza jest karma dla szczeniaków „Dolina Noteci” – mówi Marta Chyleńska, pracownik toruńskiego schroniska. – Tego obecnie potrzebujemy najbardziej. Oczywiście wszelka inna pomoc również będzie mile widziana. Warto pamiętać, że akcja nie dotyczy wyłącznie psów, ponieważ wiele z tych akcesoriów zostanie wykorzystanych także dla kotów – na przykład posłania.   

Podobne akcje są przeprowadzane przez schronisko regularnie, zwłaszcza w zimie, kiedy zwierzaki szczególnie dotkliwie odczuwają niską temperaturę.

– Podkreślmy, że torunianie zawsze pomagają nam bardzo chętnie – dodaje Marta Chyleńska. – Nasze akcje spotykają się z dużym odzewem. Ludzie są zainteresowani i chcą pomagać.

Do schroniska można to przynosić dary o każdej porze, ale najlepiej w godz. 12-16, kiedy jest udostępnione dla zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *