Trwa sesja sejmiku województwa. Czym zajmują się radni?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

O godz. 11:00 rozpoczęła się dziś XXV sesja sejmiku województwa. Radni tym razem obradują w trybie zdalnym. W trakcie posiedzenia pojawią się tematy m.in. stanu realizacji inwestycji drogowych w województwie oraz wdrażanie polityki terytorialnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Podczas sesji sejmik zajmie się rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie udzielenia samorządom pomocy rzeczowej w ramach projektu “Kooperacja efektywna i skuteczna”. Sprzęt o wartości 2 mln zł (urządzenia do oczyszczania powietrza) będzie miał przysłużyć się do zapobiegania rozprzestrzeniania  się koronawirusa w miejscach, w których na co dzień przebywają osoby należące do grup wysokiego ryzyka, a które mogą stać się ogniskami epidemii, jak DPS-y, placówki opiekuńczo-wychowawcze, czy powiatowe centra pomocy rodzinie.

REKLAMA

W planie sesyjnym jest także przedstawienie przez kujawsko-pomorskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska Zdzisława Krajewskiego informacji o wynikach kontroli obiektów o podstawowym znaczeniu dla regionu. Radni podejmą także uchwały w sprawie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, Obszaru Chronionego Krajobrazu Drumliny Zbójeńskie, Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Porządek obrad. Transmisję śledzić można na www.kujawsko-pomorskie.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *