Trwa rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu w Biskupicach

Box2 Łubianka Wiadomości
Fot. Pixabay

Osoby starsze, mieszkające w gminie Łubianka, mogą liczyć na aktywne zagospodarowanie czasu wolnego, pomoc w codziennych czynnościach i podstawową opiekę medyczną, a także na towarzystwo i integrację w gronie seniorów. Już niedługo w Biskupicach rusza Dzienny Dom Pobytu.

Fundacja Werwa zachęca seniorów z gminy Łubianka do zgłaszania chęci uczestnictwa w projekcie, polegającym na stworzeniu Dziennego Domu Pobytu w Biskupicach. Projekt kierowany jest do osób starszych, niesamodzielnych ze względu na wiek lub stan zdrowia oraz wymagających opieki lub wsparcia w codziennych czynnościach. Dzienny Dom Pobytu będzie funkcjonował przez 5 dni w tygodniu. Podopieczni mogą liczyć nie tylko na opiekę i ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego, ale także wyżywienie. Organizatorzy, jeżeli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, planują wyjazdy kulturalne, a także terapie zajęciowe i indywidualne, m.in. biblioterapię, choreoterapię czy silwoterapię. Co więcej, podopieczni będą mogli brać udział w zajęciach muzycznych, plastycznych i teatralnych. Zapewniona zostanie dla nich także rehabilitacja oraz darmowe porady prawnika i psychologa.

REKLAMA

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Chętni muszą się jednak spieszyć, bo Dzienny Dom Pobytu będzie mógł zapewnić miejsce dla maks. 30 osób. Co trzeba zrobić, aby się zgłosić? Wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny u sołtysów wsi Biskupice, Brąchnowo i Warszewice. Więcej informacji pod nr tel.: 780-123-886.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *