Trwa opracowywanie biogramów ofiar kaźni na Barbarce. Każdy może pomóc

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Powiat toruński zachęca do współtworzenia 5. tomu “Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”. Mieszkańcy powiatu i pasjonaci historii mogą pomóc, przekazując informacje i wskazówki o osobach, które zginęły na Barbarce jesienią 1939 r. Trwa opracowywanie biogramów ofiar niemieckiej zbrodni.

Rozpoczęło się opracowywanie życiorysów mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta na Barbarce jesienią 1939 r. Biogramy znajdą się w 5. tomie “Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”. Do tej pory udało się zidentyfikować nazwiska ok. 300 rozstrzelanych osób, ale wiadomo, że w lesie na Barbarce zginęło ok. 600 Polaków. Byli to przede wszystkim mieszkańcy Torunia, Chełmży, Brzeczki, Grębocina, Skąpego, Skłudzewa, Złotorii, Gostkowa, Zelgna, Grzywny, Brzozy, Czarnowa, Kamionek, Łubianki, Toporzyska i innych miejscowości powiatu toruńskiego.

REKLAMA

Wszystkie osoby, które posiadają informacje pomocne w ustaleniu faktów i dotarcia do źródeł, mogą zgłaszać się do Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji (tel. 566628840, 566628847).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *