Trwa montaż windy, z której skorzystają podopieczni powstającego domu seniora z Unisławia

Powiat chełmiński Wiadomości
Fot. Pixabay

Ruszyły pierwsze inwestycje w ramach projektu „Złota jesień dla seniora – utworzenie dziennego domu pobytu dla osób starszych na terenie gminy Unisław” realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Trwają prace nad wdrożeniem projektu „Złota jesień dla seniora – utworzenie dziennego domu pobytu dla osób starszych na terenie gminy Unisław”. Do projektu zakwalifikowane zostaną osoby o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, niepełnosprawnością intelektualną, osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz osoby niesamodzielne. Inicjatywa realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. To właśnie środki z RPO umożliwiają finansową realizację kolejnych zadań, m.in. montaż windy zewnętrznej dostosowanej do osób niepełnosprawnych, z której korzystać będą mogli nie tylko seniorzy z DDPS, ale także uczniowie Zespołu Szkół w Unisławiu. Koszt instalacji windy to 124 tys. zł. Urządzenie ma być gotowe do użytku jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Celem projektu jest zwiększenie dostępności wysokiej jakości usług opiekuńczych dla piętnastu niesamodzielnych i niepełnosprawnych osób starszych z gminy Unisław. W ramach przedsięwzięcia zostaną utworzone miejsca dla nowych podopiecznych w DDPS. Ponadto planowane są: adaptacja sal i łazienek na potrzeby DDPS, przystosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, realizacja usług opiekuńczych i rehabilitacyjnych świadczonych w lokalnej społeczności, aktywizacja i animacja społeczna.

Otwarcie drugiego w Unisławiu Domu Dziennego Pobytu Seniora zaplanowano na styczeń 2020 r. DDPS funkcjonował będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 przez okres 12 miesięcy. Dla każdego z uczestników przewidziane są takie same rodzaje wsparcia (prowadzone w większości w formie grupowej). W placówce będą realizowane zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, inicjatywność i przedsiębiorczość. Obiekt ma zapewniać jego użytkownikom komfort pobytu oraz wyżywienie spełniające wymogi dietetyczne.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *