Trwa konkurs recytatorski “Kocham Cię, Polsko”

Box2 Obrowo
fot. Marek Rabiasz

“Kocham Cię, Polsko” – pod taką nazwą kryje się organizowany już po raz trzeci przez gminę Obrowo konkurs recytatorski. Z uwagi na wciąż trwającą epidemię, w tym roku odbędzie się jednak wyjątkowo online. Uczestnicy swoje wystąpienia przesyłać będą w formie nagrania. Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 25 listopada. 

– Zapraszam uczniów do udziału w naszym konkursie recytatorskim. Dotąd cieszył się on dużym zainteresowaniem, dlatego nie rezygnujemy z trzeciej edycji pomimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju. Przenosimy konkurs do internetu. Zachęcam do przesyłania zgłoszeń. Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

REKLAMA

Trzecia edycja gminnego konkursu “Kocham Cię, Polsko” skierowana jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy, a także uczniów szkół średnich, na co dzień będących jej mieszkańcami. Całość podzielona zostanie na trzy kategorie wiekowe: osobno oceniane będą klasy IV-VI, VII-VIII i szkoły średnie. Każda ze szkół podstawowych może zgłosić do udziału trójkę uczniów. W przypadku szkół średnich, zgłaszają się oni sami, bez pośrednictwa szkoły. 

– Oceniając nadesłane recytacje, pod uwagę weźmiemy interpretację utworu, kulturę słowa i dobór utworu do osobowości recytującego. Istotny będzie dla nas również ogólny wyraz artystyczny z uwzględnieniem, iż właściwie pojmowana recytacja nie wymaga rekwizytów, nadmiernej ekspresji ani ruchu scenicznego – podpowiada Ewelina Mytlewska z Gminnego Ośrodka Kultury, organizatorka konkursu.

W zgłoszeniu konkursowym powinny znaleźć się dane uczestnika (imię i nazwisko), nagranie recytacji wraz z podaniem tytułu i autora recytowanego wiersza, dane nauczyciela przygotowującego (imię i nazwisko, numer telefonu, klasa, nazwa szkoły), a także wypełniony formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników może zaprezentować swoje wykonanie jednego, dowolnie wybranego wiersza o treści patriotycznej, autorstwa polskiego poety. Regulamin oraz formularz zgody znaleźć można na stronie urzędu gminy obrowo.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 listopada. Aby wziąć udział w trzeciej edycji “Kocham Cię, Polsko”, należy przesłać swoje zgłoszenie do Eweliny Mytlewskiej z Gminnego Ośrodka Kultury. Można to zrobić drogą mailową, pod adres ewelina.mytlewska@gmail.com, bądź też za pośrednictwem aplikacji Messenger. Więcej informacji na temat konkursu uzyskać można telefonicznie, dzwoniąc na numer 697 083 076. 

Oceną nadesłanych recytacji zajmie się jury, powołane przez organizatora specjalnie do tego celu. W składzie jurorskim zasiądą aktorzy oraz poeta, którzy pod uwagę wezmą takie  kryteria, jak interpretacja utworu, jego dobór do osobowości recytującego, ale i ogólny wyraz artystyczny. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną pod koniec listopada. Patronat nad konkursem “Kocham Cię, Polsko” objął sam wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. Organizatorami są Osiecki Klub Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury, który jest również fundatorem nagród. 

Konkurs jest nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich, ale i szansą na spopularyzowanie polskiej poezji, kształtującej wrażliwość uczniów i ich patriotyczną postawę. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *