Trwa głosowanie na projekty w gminie Lubicz

Lubicz Wiadomości
fot. Pixabay

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Wśród propozycji znalazły się cztery inicjatywy gminy Lubicz – w tym zorganizowanie na plaży w Józefowie kina letniego. Czy pomysł ten zostanie zrealizowany? To zależy od liczby oddanych głosów.

Oficjalne kąpielisko na plaży w Józefowie otwarte zostało po raz pierwszy w te wakacje. Przez minione dwa miesiące nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali ratownicy. Na pobliskim terenie postawiono punkt gastronomiczny oraz wydzielono obszar na ognisko. Teraz pojawiła się szansa, aby w przyszłym roku nad jezioro przyjechało kino letnie. Projekt „Qulturoweekendy” to propozycji gminy Lubicz, która trafiła do puli powiatowej budżetu obywatelskiego na rok 2020.

REKLAMA

Na liście projektów gminnych w puli lokalnej znalazły się: spływ kajakowy zakątkami gminy Lubicz, budowa placu zabaw w Gronowie, doposażenie placu zabaw w Młyńcu Drugim oraz „Trybikowe spotkania integracyjne przy rękodziele”.

Kto i jak może głosować?

Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy powiatu toruńskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka. Kartę do głosowania można wydrukować m.in. poprzez stronę www.lubicz.pl. Wypełnione dokumenty składać zaś należy u sołtysa, w Urzędzie Gminy Lubicz (biuro podawcze w budynku głównym lub w pokoju nr 7, w budynku B), a także w Starostwie Powiatowym w Toruniu, w pokoju nr 100. Mieszkańcy powiatu głosować mogą także korespondencyjnie na adres: Starostwo Powiatowe w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń.
Głosowanie trwa do 4 października.

O tym, który projekt zwycięży, zdecyduje wyłącznie liczba oddanych głosów.

Te projekty, które w głosowaniu zbiorą ich najwięcej – będą zrealizowane po spełnieniu warunku dotyczącego minimalnej liczby oddanych głosów czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Toruniu. – Jeśli wystarczy pieniędzy – będzie można wcielić w życie także kolejny pomysł z listy rankingowej. W przypadku, gdy środków nie starczy, uwzględnione zostanie to zadanie, które będzie można zrealizować z dostępnych funduszy. Niewykorzystane pieniądze z puli lokalnej zasilą pulę powiatową.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *