Trwa budowa ścieżki rowerowej z Lubicza do Złotorii. Mieszkańcy wytykają błąd

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Lubicz

Gmina Lubicz realizuje inwestycję budowy nowej ścieżki rowerowej, prowadzącej z Lubicza do Złotorii przez Nową Wieś. Jeden z mieszkańców zwraca uwagę, że tablice przy terenie budowy zostały źle ustawione, co może być zagrożeniem dla kierowców.

Nowa ścieżka rowerowa powstaje wzdłuż ulicy DW 657. Trwają prace przygotowawcze, a w niektórych miejscach rozpoczęły się już roboty ziemne. Nową trasą rowerzyści będą mogli pojechać jesienią 2021 r.

REKLAMA

Jeden z mieszkańców gminy zwrócił uwagę, że przy realizowanej inwestycji źle ustawiono tablice kierujące U-21.

Na paru zdjęciach widać, że tablice kierujące U-21 ustawiane są w złą stronę! Kierują pojazd w stronę rowu lub na remontowany odcinek. Niebezpieczne szczególnie nocą – zwraca uwagę w mediach społecznościowych.

Poprosiliśmy gminę o komentarz w tej sprawie.

Uwaga mieszkańca została zgłoszona do wykonawcy. Uzyskaliśmy obietnicę, że zostanie to sprawdzone i poprawione – informuje Kamila Mróz, inspektor Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy Lubicz.

Komentujący podkreślają też, że inwestycja wiąże się z koniecznością wycięcia przy trasie wielu drzew. “Dopiero przy realizacji inwestycji widać skalę strat, a to tylko ścieżka rowerowa, przy inwestycjach drogowych jest znacznie gorzej”, “Dla paru rowerów dziennie tyle drzew, skandal, kto komu wsadził w łapę?” – czytamy w komentarzach pod postem. Mieszkańcy informują też, że kolejna ścieżka rowerowa przydałaby się także na odcinku Lubicz Dolny – Grębocin.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *