Triathloniści rywalizowali w Chełmży

Box2 Chełmża Sport Wiadomości

W ostatnią niedzielę odbyły się zawody Chełmża LOTTO Triathlon Energy 2021. Na starcie stanęło ponad 300 dorosłych i prawie 100 dzieci. Gościem specjalnym był aktor Tomasz Karolak.

Jako pierwsi do walki stanęli zawodnicy na dystansie “połówki” (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu). Pierwszy z wody wyszedł Piotr Pawelczyk, tuż za nim byli Adam Ogłoblin i Mariusz Biskupski. Pierwszą kobietą była Aleksandra Duda z Gdańska. Na mecie kolejność była jednak inna. Wygrał Łukasz Szyszka (TRI AMO), drugi był Tomasz Kamiński (KS PERKUN), a trzeci Adam Ogłobin (TRI AMO). Wśród pań najlepsza była Anna Hotała przed Katarzyną Strusińską (Mińska Grupa Rowerowa / KS Barakuda), a trzecia Aleksandra Duda (Politechnika Gdańska).

Po tym jak zawodnicy z połówki udali się na trasę rowerową rozegrano biegi dla dzieci na dystansach 1000 m, 500 m i 200 m.

Na najkrótszym triathlonowym dystansie 1/4 IM (950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu) wygrał Paweł Mazur (TRS Susz / Najmowicz Triathlon / Agrolok) wyprzedzając Adama Ziębę (TriSpace Trek) oraz Mateusza Mikołajczaka. Wśród pań zwyciężyła Oliwia McFarlane (Blue Sky Endurance) przed Moniką Jadczak (Natural EPO Team) i Emilią Mikszuta. W tych zawodach wystąpił aktor Tomasz Karolak, uzyskał on czas 1:44:16. Etap biegowy ulicami Chełmży pokonał w zimowej czapce z Peru, która podobno zapobiega przegrzaniu głowy, a na mecie zapowiedział, że w związku z tym, że lubi gorące klimaty za rok przyjeżdża do Chełmży i etap biegowy pokona w futrze.