Tragiczny wypadek w Steklinku. Matka była pijana, pod wpływem narkotyków i… bez prawa jazdy [ZDJĘCIA]

112 Box2 Czernikowo
Fot. Łukasz Piecyk

Jechała bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i narkotyków. Podczas próby zatrzymania przyspieszyła i doprowadziła do wypadku, w którym zginął jej 2-letni syn. Teraz śledczy czekają na możliwość wykonania czynności z 25-latką, która również przebywa w szpitalu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj ok. godz. 22.00 w Steklinku. Patrol z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach zauważył volkswagena polo, którego kierowca dziwnie się zachowywał – włączał i wyłączał światła mijania, a następnie zaczął jechać od prawej do lewej strony jezdni. Auto miało zaparowaną tylną szybę.

REKLAMA

– Policjanci dali kierowcy sygnały do zatrzymania, zarówno dźwiękowe jak i świetlne – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął oddalać się z bardzo dużą prędkością. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów auto  wypadło z drogi i dachowało.

Samochodem kierowała 25-latka. Wraz z nią jechało dwoje dzieci w wieku 2 i 3 lat. Policjanci od razu przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Jeszcze przed przyjazdem karetki wyciągali z samochodu dzieci. Na miejscu pracowali również strażacy, którzy wyciągnęli kobietę.  

Poszkodowani trafili do toruńskich szpitali. Pomimo usilnych starań lekarzy, 2-letniego chłopca nie udało się uratować.

– Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że kobieta nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania, a w chwili wypadku była pod działaniem alkoholu oraz prawdopodobnie narkotyków – dodaje podinsp. Dąbrowska. – Miała ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania w jej torebce  policjanci odnaleźli woreczek z białym proszkiem, który będzie sprawdzany w policyjnym laboratorium.

W sprawie prowadzone jest śledztwo nadzorowane przez prokuraturę.

3 thoughts on “Tragiczny wypadek w Steklinku. Matka była pijana, pod wpływem narkotyków i… bez prawa jazdy [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *