Tragiczny wypadek w Czernikowie. Nie żyje dwoje strażaków, w gminie żałoba [AKTUALIZACJA]

112 Box1 Czernikowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś rano w Czernikowie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Jadący do pożaru samochód lokalnego OSP zderzył się z samochodem ciężarowym. W wypadku zginęło dwoje strażaków. Gmina Czernikowo ogłosiła żałobę, która potrwa do niedzieli.

Strażacy byli w drodze do pożaru. W samochodzie jechało pięcioro druhów OSP. Dwoje z nich nie przeżyło zderzenia z ciężarówką. To młoda kobieta i mężczyzna, który kierował pojazdem. Pozostałych troje strażaków zostało rannych. Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z DK10. Na miejscu pracują służby, można spodziewać się utrudnień w ruchu.

REKLAMA

Rodzinom zmarłych strażaków wyrazy współczucia złożył już w imieniu całej społeczności strażackiej komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Podobnie postąpiła gmina Czernikowo.

Tragedia mocno wstrząsnęła całą lokalną społecznością. Pod wpisami dotyczącymi wypadku pełno jest komentarzy zawierających wyrazy współczucia.

– Ogromna strata. Wyrazy współczucia dla rodzin oraz druhów OSP. Niech spoczywają w pokoju – czytamy w komentarzach.

W to, co się stało nikt nie może uwierzyć. Gmina Czernikowo już ogłosiła żałobę. Od dziś do końca tygodnia odwołane zostały wszelkie organizowane przez tutejszy urząd imprezy o charakterze rozrywkowym.

– Na znak żałoby na maszcie przed budynkiem Urzędu Gminy Czernikowo oraz na budynkach jednostek organizacyjnych Gminy, flagę przewiązuje się kirem – poinformowała gmina.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *