Tragiczny wypadek na torach w g. Łysomice. Będą zmiany?

Box1 Wiadomości
Fot. nadesłane

Posłanka Iwona Michałek wystosowała pismo do GDDKiA w sprawie konieczności poprawy bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym przy zjeździe z drogi krajowej nr 91 do miejscowości Papowo Osieki. To właśnie tam doszło 2 grudnia do śmiertelnego wypadku.

Do wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym w Papowie Toruńskim doszło 2 grudnia ok. godz. 10.20. Samochód osobowy z 60-letnim mieszkańcem Torunia, pomimo włączonej czerwonej sygnalizacji, wjechał pod pociąg relacji Toruń Wschodni – Chełmża.

REKLAMA

– W miejscu tym często dochodzi do kolizji drogowych, a także wypadków, a istniejące zabezpieczenia przejazdu kolejowego są niewystarczające. Dlatego mam nadzieję, że wkrótce uda się rozwiązać problem tego przejazdu kolejowego, by był on bezpieczny dla uczestników ruchu drogowego, w tym mieszkańców Gminy Łysomice, ponieważ życie ludzkie jest najważniejsze – poinformowała wczoraj w mediach społecznościowych posłanka Iwona Michałek.

Portal raportkolejowy.pl donosi z kolei, że PKP PLK będzie rewitalizować linię kolejową nr 207 na trasie Toruń – Chełmża. W ramach prac wymienionych zostanie 19 km torów, powstanie 16 nowych rozjazdów. Dodatkowe tory zbudowane zostaną w Łysomicach oraz przed stacją Toruń Wschodni. Natomiast przejazd kolejowy, na którym doszło do śmiertelnego wypadku, zostanie przekwalifikowany na kat. B. Oznacza to, że ruch drogowy w tym miejscu będzie kierowany za pomocą samoczynnych systemów, składających się z sygnalizacji świetlnej i rogatek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *