Tradycyjna gęsina bezpośrednio od producenta? Możesz kupić jeszcze dziś

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jeszcze dziś do godz. 19:00 można zajrzeć do wystawionego w markecie sieci Carrefour w Centrum Handlowym Bielawy by nabyć tradycyjne produkty z gęsiny. Swoje stoiska mają tam Koła Gospodyń Wiejskich „Wieszkowianki” i „Sośno”.

Jest to wyjątkowa okazja, by spróbować prawdziwej, regionalnej gęsiny, przygotowanej według tradycyjnych przepisów, prosto od producenta. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przywiozły ze sobą do Torunia najlepsze lokalne specjały z gęsi.

REKLAMA

Duże zaangażowanie w promowanie regionalnej żywności wykazuje Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, inicjator akcji Tradycyjna Gęsina Wiejska. To właśnie dzięki jego wsparciu, „Wieszkowianki” i „Sośno” mogą dziś prezentować własnoręcznie wykonane, naturalne  wyroby klientom hipermarketu Carrefour. Gościem specjalnym wydarzenia był były minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Poseł spotkał się dziś ze sprzedającymi swoje produkty gospodyniami. 

– Promujemy bardzo konkretne produkty, czyli gęsinę. Przyzagrodowa hodowla gęsi na niewielką skalę była w historii obecna praktycznie w każdym gospodarstwie, zarówno na Pomorzu, w Wielkopolsce, jak i Ziemi Dobrzyńskiej – mówił Jan Krzysztof Ardanowski. – Chcemy wesprzeć akcję promocyjną w centrum handlowym, bo właśnie tu ludzie przychodzą przed świętami. Takie wydarzenie pokazuje jednocześnie aktywność Kół Gospodyń Wiejskich, które pokazują, co można zrobić z gęsiego mięsa.

Planowo, stoiska „Wieszkowianek” i „Sośnierzanek” będą czynne do godz. 19:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *