Towarzystwo Przyjaciół Chełmży przygotowało przewodniki turystyczne

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pięć przewodników turystycznych przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Chełmży, w ramach projektu “Wędrowiec Lokalny”. Przewodniki promują różne formy aktywności, takie jak bieganie, pływanie, czy jazda rowerem, a chętnych na wycieczkę oprowadzą łącznie po pięciu lokalizacjach.

Przewodniki zostały przygotowane w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. “Wędrowca” oprowadzą po mieście Chełmży oraz gminach: Chełmża, Łubianka, Łysomice i Papowo Biskupie. Trasy, które wyznaczają przewodniki są opisane, zmierzony został także czas, jaki zajmuje ich przemierzenie. W drodze na turystów czekają lokalne atrakcje, jak zabytki, walory przyrodnicze – opisane w przewodniku. Każdy z przewodników zawiera zdjęcia archiwalne i współczesne mijanych miejsc. Przewodnik uwzględnia również takie aspekty podróży jak miejsca noclegowe, czy wypożyczalnie sprzętu sportowego.

REKLAMA

“Wędrowiec Lokalny” realizowany jest w ramach projektu grantowego „Promocja zasobów dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego obszaru Ziemi Gotyku”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *